Najdi forum

Viseča WC školjka

Pozdravljeni!

Zanima me, koliko je standardna višina viseče WC školjke (od ploščic do zgornjega roba školjke).

Hvala in lep pozdrav!

TejaK

Zaradi mene jo lahko tudi vzidaš v tla ali pa obesiš pod strop. Mislim kakšno neumno vprašanje na isti višini kot talna školka aaa se ti ne zdi???

Mi se bomo mel pa še fino dokler ne bo dal administrator prste vmes.

Spoštovani dr. Zloba!

Ne mislim se prepirati, ampak: zakaj takoj napadaš, če ne veš, zakaj sprašujem? Ali pa si tudi ti eden izmed tistih nategnetov, ki školjko montirajo na višino kahle, potem pa stranko prepričujejo, da niso po domače povedano zajeb….

Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Ti nisi samo zloba, ampak primitivec in nevednez!

Raje pojdi kam drugam, kjer ti je mesto!

Teja, ce te le zanima stadard, potem..Sicer bi pa v lastno uporabo “izmerila” vse domace sedece, pa nastavila visino na nekaksen optimum, ce ze imam to moznost. Drugace je, ce sprasujes za standard npr. za vozickarje, ko moras biti pozoren na povsem drugacne finte.
Uspesno adaptiraj! LP!

Pozdravljeni!

Problem je v tem, da nam je vodovodar školjko zmontiral kar nekaj cm nižje, kot je bila klasična prej. Res je, da se z vodovodarjem nismo posebej pogovarjali o višini školjke, ker sva z možem mislila, da za to obstajajo standardi. Nosilci za to školjko so zabetonirani v steno in tla, prav tako podometni kotliček in bi kakršno koli popravljanje pomenilo velik dodaten strošek. Jaz sem velika 184, mož pa skoraj 200 cm in bi rada vsaj standardno višino, če ne višjo, dobila pa sva kahlo (dobesedno). ˝Viseča školjka je skoraj na tleh, tudi z roko ne morem čisto pod njo.Nakar še vodovodar, ki je za menjavo cevi in montažo školjke in bideja računal več kot milijon trdi, da je višina uredu. Nama z možem pa se vse bolj zdi, da je vodovodar ˝pozabil˝, da na plato pride še estrih, ko je pritrjeval nosilce za školjko . ZATO ME ZANIMA STANDARD. Da se vem pogovarjati naprej!

Upam, da kdo ve ta podatek.

Hvala in lep pozdrav!

Standardna školjka je visoka nekje 38-39 cm viseče se pa ponavadi montirajo na 41 cm. Tako, da kar je nižje lahko z lahko reklamiraš, če se prej niste dogovorili za to višino. Wise slučajno delam v gradbeni stroki in sem mi taka vprašanja zdijo smešna…tebi ne??? Ker se ti pa očitno ne, pa raje takih zadev ne komentiraj in se buni sam pri sebi.

Mi se bomo mel pa še fino dokler ne bo dal administrator prste vmes.

Ma kaj ne poveš?! Zakaj pa nisi punci odgovoril takoj tako?!
Ali se pac tako rad izzivljas, ker ti je to pac smesno?
Sicer pa te lahko tudi jaz osmesim z vprasanjem iz moje stroke-ekonomije… vendar zakaj bi to storil? Da se spustim na tvoj nivo?!

Glede na tvojo kulturo pa sem vedel, da si v gradbeni stroki.
Po vsej verjetnosti si še medtem, ko si tipkal imel v eni roki pir, drugo roko pa v hlačah… LOL 😀

Ah, kao pameten ekonomist….

Hehehe, kao, ne?

Definitivno gradbinec… 🙂

Ja stari samo mi moraš dat pa kapo dol, pa da tebe vidmo kako tipkaš z eno roko v hlačah v drugi pa pir?? Ja jebiga gradbeniki smo bolj iznajdljivi kot ekonomisti. Aja pa če misliš evropi predstavljat slovenske gradbenike na tak način ne boš daleč prišel, če jim boš pa trdil obratno (kok smo kao pridni pa kvalitetni) bo pa skregano s tvojo logiko. Odgovor se ponuja sam “vse za denar” (1. pravilo ekonomistov)

Mi se bomo mel pa še fino dokler ne bo dal administrator prste vmes.

Aja pa zgoraj sem ti pozabil napisat, slab si ti ekonomist, če ne ločiš med Dr_Zloba pa Dr_Zluba. Bogi uni k jim ti finance vodiš.

Mi se bomo mel pa še fino dokler ne bo dal administrator prste vmes.

Dr_Zloba, Dr_Zluba-naključje?
Hehehe…poskus na otrocjem nivoju… Sicer pa Primoz lahko takoj razcisti preko IPja tisto, kar jaz ze vem…

Gradbinec, cisto mimogrede, v financah se ukvarja s stevilkami in ne z besedami! LOL! 😀

Pa pohvalil bi tvojo izvirnost glede vzdevka! Ceprav bi tvojemu karakterju bolj pristajal vzdevek recimo Dr_Iska. 🙂

Men moj mrož govori, da sem tecna. Vidim, da se premalo.

Kakšno naključje….a si poleg ekonomista še jasnovidec??? No pa naj tvoj Primož razčisti z IP ji (zgolj v vednost in ravnanje IP si lahko v rit vtakneš, če je klicni dostop, drugo se ga pa da tudi maskirati, toliko o tvojem znanju).
Mogoče ti bo pa lahko Primož povedal, da sta to različna IP naslova potem boš pa lahko svojo glavo porinil v visečo WC školjko in boš mogoče tiho.

Mi se bomo mel pa še fino dokler ne bo dal administrator prste vmes.

Ti kličeš po administratorju? Absurdno…čeprav je napad vedno najboljša obramba!
Ali boš pač začel zdaj trditi, da ti tudi Dr_Zloba nisi, ampak je to napisal nekdo drug?! LOL! 🙂

Sicer pa si za osvežitev spomina poglejmo tvoje izjave in na kakšen način si TI začel komunicirati tukaj!

“…Zaradi mene jo lahko tudi vzidaš v tla ali pa obesiš pod strop. Mislim kakšno neumno vprašanje na isti višini kot talna školka aaa se ti ne zdi???”

“…potem boš pa lahko svojo glavo porinil v visečo WC školjko in boš mogoče tiho…”

Ali se ti gradbinec (ceprav vem, da je to prevec zate) sploh zavedas cemu je ta forum namenjen in kaj forum sploh je???!!!
Ta forum je namenjen pomoci drugim in ne izzivljanju! In tudi, ce ti je bilo vprasanje avtorice smesno, neumno ipd. zakaj se cutis dolznega odzivati na tako primitiven in ponizujoc nacin????!!!!
Raje si nabavi boksarsko vreco in udrihaj do mile volje…to bolj ustreza tvojemu karakterju…za kulturno pisanje na intelektualni ravni namrec nisi…to si dokazal…tudi s tem, da ne locis stevilk od besed…LOL!

P.s. Pa ne bi rad sprozal vojne strok, ker je to omejeno in ne vodi nikamor, ampak moram se odzvati na tvoje pisanje, ki nima zveze z zivljenjem. V gradbenistvu je dalec najvec svinjarij in ne pravijo tudi sami gradbinci kar tako, da je gradbenistvo ena sama mafija! Sodec po tebi, to nedvomno drzi!
Ubogi tisti, ki jim ti kaj delaš…samo se, ce bi imel toliko jajc, da se predstavis, bi v prihodnje vedel koga naj se izogibam…sanjam, sanjam…

Kličem ne (to se počne po telefonu), ampak želim da administrator preveri IP naslove. Čeprav si to ti prvi želel in se sedaj izogibaš, ker veš, da si naredil napako (kdo sedaj uporablja taktiko napad je najboljša obramba). Naprej…v mojo izjavo si se spotaknil ti “…Zaradi mene jo lahko tudi vzidaš v tla ali pa obesiš pod strop. Mislim kakšno neumno vprašanje na isti višini kot talna školka aaa se ti ne zdi???”
Retorična vprašanja so nesmiselna in jih lahko postavlja samo oseba, ki je na tvoji ravni. Kaj jaz počnem tukaj ni tvoj interes (oz. je lahko, da zadevo malo popestrimo). Vem čemu je namenjen ta forum in pa tudi kakšen drugi. Zadeva je sledeča.. pomoč gor ali dol marsikdo je po branju omenjenega posta o višini školjke dobil nasmešek na usta in si mislil svoje (kot si zapisal ” ce ti je bilo vprasanje avtorice smesno, neumno ipd”). Jaz pa sem si vzel pravico do svobodnega izražanja svojega mnenja in to izrazil javno, kar pa vas pocukrane zahrbtneže očitno zelo moti. Jaz bom za svojimi izjavami stal, čeprav se izražam na svoj način. Tukaj ni nobene vojne strok ampak samo tvoja nadutost in pa spretno obračanje besed, kar moram reči ti gre dobro od rok vendar jaz ti nisem nasedel. Ne pa govorit, da je gradbeništvo mafija, kar po mojih izkušnjah (o drugih ne bom govoril) sploh ne drži. Imamo pravno državo in imamo zakone katerih se držimo tako mi kot vi. Zame ni mafija, če investitorji oz. izvajalci ne poznajo zakonov, ter ne preberejo pogodbe pred podpisom.

P.S. Mislim, da si s tem napadom name dokazal, da nisi nič boljši kot jaz mogoče celo slabši (če si pomagal 1000 ljudem čez cesto enega pa vrgel pod avto si isto morilec kot tisti, ki jih pobije 10). Samo vesel sem lahko da si pokazal svojo pravo plat zaradi katere te bodo mogoče nekateri ljudje tukaj drugače gledali. Jaz bom pa ostal isti…tečen, zoprn, včasih pripravljen pomagati včasih ne in pa predvsem iskren-z eno besedo človek. Torej kdaj greva na pijačo kjer se bova spoznala, da me boš lahko diskriminiral samo na podlagi tvoje filozofije.

Mi se bomo mel pa še fino dokler ne bo dal administrator prste vmes.

Retorično vprašanje???!!! LOL LOL LOL…očitno si pogrnil že v osnovni šoli, ker uporabljaš izraze za katere nedvomno ne veš kaj pomenijo. Ti dam primer na podlagi tvojega t.i. retoričnega vprašanja: Zaradi mene si lahko bebec, ker nic ne razumes… Ali je to retorično vprašanje? Hehehehe…LOL…
Si me pa nasmejal… Te tvoje izjave, vključno s prejšnjo o financah so za v ANTOLOGIJO napisanih traparij.

Jasno, da mafijec ne bo priznal, da se ukvarja z mafijo… hehehe…tega od tebe nisem niti pricakoval…sicer pa tisto, kar jaz napisem sigurno vem, za razliko od tebe, ki pises stvari, ki si jih mogoce slisal od soseda, ki kdaj pa kdaj se vzame casopis ali knjigo v roke.
Gradbenistvo je najhujsa mafija in to vem iz osebnih izkusenj in to ve tudi vsak objektiven gradbinec. Kar ti ocitno nisi!
In tvoja izjava, da imamo pravno drzavo ponovno dokazuje, da nimas blage veze o zivljenju v Sloveniji. Ce se celo sam premier drzave prizna, da je sodstvo v Sloveniji neurejeno in je prisotna korupcija + tema izbrisanih, tema NLB-hrvaški varčevalci, tema Šuštar, tema Lončarič itd. itd. itd. PA ČLOVEK KJE TI ŽIVIŠ?! In tudi za razliko od tebe sem službeno veliko na sodiščih in prekleto dobro vem kakšno pravno državo imamo!

Ti človek?!! Ma ne me v smeh spravljati! Ostalim si dobro pokazal kakšen “človek” si ti. Kar TejoK vprašaj oz. si preberi njen odgovor na tvoje primitivne izjave.

S tabo na pijačo? Ma ne bi bil niti za isto mizo s taksnimi kot si ti! Bleh…

Kaj pričakovati drugega od taksnega?! Napisati toliko neumnosti v enem postu… ah…nima smisla, metati bisere pred svinje… izguba casa…

Meni se vprasanje ni zdelo nic smesno. Ce zenska tega ne ve, pac ne ve in vprasa. Iz napisanega je ocitno, da tudi njen moz ne ve. Potem, ko je napisala pojasnilo, je bilo ze bolj ocitno, zakaj jo to zanima. Tako da mi je njena stran zgodbe cisto jasna in razumljiva. Ker sem tudi sam visok skoraj 2m mi bodo odgovori morda se kdaj prav prisli.

Prav tako mi je jasna stran zlobe/zlube/zgube, ki se kot gradbinec nekaj brez veze razburja. Po moje mu je bilo ze iz prvega posta jasno, da je kolega gradbinec SPET orenk zasustral. Mogoce je tudi sam tak susmar pa se je takoj postavil v bran domacim kvazi mojstrom. Pa ne se zgovarjat, da vodoinstalater ni gradbinec, ker ste vsi isti – vodovodarji, elektricarji, malarji, zidarji, parketarji – vedno se jim mudi in na hitr skup spacajo, mastno zaracunajo, pustijo za sabo nered, razdejanje in napol opravljeno nekvalitetno delo.

Kakorkoli ze, tisti mojster (a je bil morda kaksen mali zapiti dolenjcek, ki vse meri na svoje “standarde” – taki so najhujsi!!!) bi moral vsaj vprasati na kaksno visino naj da skoljko.

mejte se

No pa poglejmo kdo ne ve kaj piše…….

“Če si iskren sam s seboj in se lahko mirno pogledaš v ogledalo, potem ne rabiš od nobenega nobenih pohval ali tolažb in tudi obratno!” -le kaj ti tukaj iščeš ko vsem pametuješ?????

“Živi in pusti živeti!” kdo je že to napisal???

“Jaz svojim zaposlenim v majhnem podjetju dajem 100.000 SIT neto + prakticna darila (hrana, pijaca itd.). ” jaz za ta denar še vstanem ne

“Kot ekonomsko racionalen, a moralen človek lahko naredim le eno:
Da nagradim delavca mimo mehanizmov države! :)”- dobrodošel v mafijo

Aja ekonomsko racionalel=škrt, požrešen itd itd.

“Katrca se posebej je vozeca krsta in je zame eden najbolj nevarnih avtov, kar se jih se danes vozi. Razlogov za to je vec, od slabe plocevine, do nikakve tehnike, neverjetno slabe karoserije itd. Da pa prides s katrco kamorkoli se strinjam, tudi v nebesa… :)”- fant ne kradejo vsi državi in dajejo delavcem majhne plače, da bi si lahko privoščili luksuz tako kot ti

“Ni časa, pa tudi, če bi bil, ga raje porabim bolj dragoceno.”- mal poglej koliko postov tukaj objaviš, le kje najdeš čas, če ga je premalo??

in še in še bi ti lahko pisal…..mal se zamisli, ti se kregaš sam s seboj.

Mi se bomo mel pa še fino dokler ne bo dal administrator prste vmes.

New Report

Close