Najdi forum

Pozdravljeni,

Ne morem se odločiti, ali bi kupila plastična ali alu okna. Kaj se vam zdi, katera se bolje obnesejo. Predvsem bi rada, da se ne bi rosila.

alenka

Mi smo se odločili za lesena:
– ker smo za staro dobro klasiko
– ker je tudi stil hiše bolj tak
– ker nam ni problem vsake toliko poštrihat
– in ker imajo tudi plastična oz. aluminijasta okna baje svoje pomanjkljivosti

Ja, tudi plastična in alu okna imajo pomanjkljivosti, sploh, če jih vgradiš v starejšo hišo. ki nima ustreznega zračenja. Pri nas se je pojavila plesen, rosijo se pa prav tako, pa ne samo po šipah, še po profilu dol teče. Jaz sem nad pvc okni zelo razočarana. Les je še vedno zakon, ker diha.

Pozdrav, EvaP

Se pridružujem mnenju! Tudi jaz sem zelo razočarana, saj se nam je pojavila plesen in ful teče – ne samo da se rosi!
Če pa se boste že odločili za plastična – pa nikar od Arconta!!! (katastrofa!)

Čudno, jaz imam plastična, pa sem zelo zadovoljen z njimi. Res pa je hiša nova in narejena tako, kot mora bit, pa tudi vedno smo bili navajeni zračit. Plastična okna res dihtajo in kdor ni navajen prezračevat ima potem probleme, se pa njihovo tesnenje potem pozna pri kurjavi. Tudi moja starša sta pred kratki menjala okna, lesena za plastična, pa pravita, da nikdar več lesena…. izkušnje so različne, odločitev je pač odvisna od posameznika. Pa še nekaj, primerjat je potrebno okna istega ranga, ne najcenejših plastičnih in najdražjih lesenih, ali pa obratno. LP!

-----------------------------------------------------------

Saj so PVC okna res zakon samo pa moraš paziti na pravilno zračenje prostoro ,ker je to slaba lastnost teh oken ,ker preveč tesnijo in se lahko pojavi rosenje in plesen na stenah !!!To pa se pojavi samo na začetku dokler se stanovanje ne izsuši !

New Report

Close