Najdi forum

montaža vrat in podbojev

Zanima me kako poteka suhomontaža notranjih vrat in podbojev?
Ima kdo izkušnje s tem? Koliko stane, če pridejo to narediti mojstri?
Če poznate koga, ki se s tem ukvarja bi vas lepo prosila za tel. št.

Hvala

najbolje, da ti kupiš vrata kar z montažo. DDV se obračuna po nižji stopnji, tako, da te ne pride dosti dražje kot, če kupiš brez montaže (DDV 20%). cena je nekje od 5 -10k SIT.

sicer pa moraš imeti pripravljeno odprtino pravilnih dimenzij, vstaviš podboj, malo zasidraš, nasadiš vrata, če je potrebno nastaviš podboj, nato pa špranje med zidom in podbojem napolniš s pur-peno.

Ta možnost, da bi kupila vrata, kjer je vključena montaža žal odpade, ker sva vrata že kupila. In sicer od Liko Vrhnika – upam, da so kvalitetna.
To se pravi, da to lahko narediš tudi sam, le malo moraš biti spreten in pripraven za ta opravila?

lp

recimo, da lahko narediš tudi sam.

potem, ko jih zasidraš s pur-peno, se mora cca 24 ur vrata pustiti pri miru, da se pena utrdi. paziti moraš tudi, da vrata (podboj) ne visijo ven, ker bodo pri odpiranju drsala ob tla. Če še nista delala oz. bila zraven pri montaži, raje prepustita strokovnjaku – to bi moral narediti vsak mizar.

Ja, tudi jaz mislim, da bova to prepustila mizarju. Zdaj morava le najti enega, ki je kvaliteten in ugoden.
Tebi pa hvala za vse informacije. Če poznaš kakega mizarja v Ljubljani ali njeni okolici bi te prosila za tel. št.

lp

meni so montirali kar monterji iz Lip Bled (poskusi se dogovoriti v prodajalni)

Pokliči na št.: 041 596 979 – monter za vrata

kakšno pur peno pa priporočate za lastno vgradnjo vrat? je tukaj kaj razlike med proizvajalci ali je vse bolj ali manj enako?

lepo narahlo vkajlajte, mal z vodo pospricajte, zapurpenajte in spet pospricajte, z vodo seveda, z sprico od stelexa ali kaj podobnega, krila imejte na podboju, mal podložte vmes,…. purpen je vsak dober če ga sonce ne kuri,….pa bodite pozorni na razteznost, pa čistilo v pipsu vam priporočam

Pa si res upate sami? Pri meni je pooblaščeni monter rabil cirka 2 uri na vrata, pa ni bilo nič pretirano kompliciranega.

lepo narahlo vkajlajte, mal z vodo pospricajte, zapurpenajte in spet pospricajte, z vodo seveda, z sprico od stelexa ali kaj podobnega, krila imejte na podboju, mal podložte vmes,…. purpen je vsak dober če ga sonce ne kuri,….pa bodite pozorni na razteznost, pa čistilo v pipsu vam priporočam[/quote]
Lepo napisano, a za laika pomanjkljivo.
V trgovini zahtevajte “hitri” purpen (~30min). Normalni lagko delujejo uro, dve, en dan, pa tudi po enem mesecu še lahko “kuha”.
Podboj sestavite in ga z zagozdami (kajlami) namestite v odprtino. Preverite navpičnost, ravnost, zavitost,…. Še enkrat preverite prejšnje parametre – točnost je zelo pomembna in se pokaže, ko boste obesili krilo. Širinsko morate, z distančnimi letvami, preprečiti, da bi pena lahko stisnila podboj. Letve so lahko smrekove ali kaj drugega – mera mora biti enaka kot zgoraj pri prečniku. Distančnike namestite pri tleh, ob prijemniku in pri zgornjih nasadilih – letve OSTANEJO vse dokler pena ne zreagira. Sedaj lahko obesite krilo – ni pa to nujno potrebno.
S pršilko navlažite zid ( pa ne da bo kar teklo dol), pretresite dozo z montažno peno in narahlo pritisnite. Nanašajte majhne količine saj se pena precej razširi ( nakuha). Nanesti je potrebno zgoraj v kotu, v višini obeh nasadil in ob ključavnici – vsa kar je več je čista potrata pene. Ena doza zadostuje za dva podboja do širine 20 cm.
Po končani reakciji ( pena postane trda in nelepljiva) porežite eventuelne viške, ki so se nakuhali izza podboja in z nekaj kapljami lepila ( belo mizarsko ali silikon) vstavite še zaključne (okrasne ) letve. Sedaj vam ostane samo še silikoniranje stika med podbojem in steno ( ni nujno potrebno – razen, če gre za kopalnico).
Zadnje dejanje je obesiti krilo ( če ga niste že prej) zmontirati kljuko in nastaviti zapiranje.
Normativ za montažo enega kompleta je 45 minut ( pri večih kosih)

Pa obilo zabave pri montaži 🙂

Vsa mizarska dela – Ljubljana z okolico.

[email protected]

LEP POZDRAV, ČE KDO RABI MONTAŽO ALI DEMONTAŽO NOTRANJIH VRAT SE PRIPOROČAM, SAJ SEM MONTER, ZA VEČ INFORMACIJ SEM DOSEGLIV NA
[email protected].

MONTIRAM VRATA 031 390 233

živjo

Kakšna katastrofa glede nasvetov montaže. Zakaj pa nihče ženski ne pove da je potrebna posebna previdnost pri montaži tudi to, da vrat sila puropena, ko se le-ta rasteza vse skupaj za..be in je samo še za odpad.
gospa, če želite še več nasvetov o montaži me kontaktirajte na [email protected] – namreč na tem forumu so takšni šalabajzarji, da te glava boli.
Vsaka čast VRATARJU, ki je zadevo opisal malodane za učbenike.

LP

Zanima me cena za montažo vrat in podbojev po komadu.LP

Verjetno ste že dobili potrebne informacije, no če pa mogoče še kdo potrebuje pomoč pri montaži ali nakupu notranjih vrat, pa svetujem, da si ogleda spletno stran o notranjih vratih imajo pestro izbiro notranjih vrat, s tremi blagovnimi znamkami pokrivajo celoten segment notranjih vrat: Notranja vrata Astra – Dekor (CPL), furnirana notranja vrata HGM in steklena vrata Licht & Harmonie. Poleg tega pa vam nudijo brezplačno svetovanje[/url], lahko pa se dogovorite, da vam vrata vgradijo mojstri sami 🙂

Upam, da komu informcija pomaga pa lep pozdrav!

Cena po vratih za komplet, odstranitev starih in namestitev novih 40€.
[email protected]
lp

To je cena z DDV ali brez ?

Za montažo ali menjavo vrat je ponavadi potrebmo več kot le prebrati nekaj člankov na forumu, ali pa nekje nekaj slišati. Če potrebujete monterja, svetovanje,ali pomoč pri izmeri ustreznih vrat na relaciji Maribor,Ptuj, Celje in širše, me lahko pokličetete na tel. 051 412 182

New Report

Close