Najdi forum

Kako naj naredim greznico, da mi bo požirala v tretjem prekatu kaj vode, saj imamo izkop zanjo narejen v sami skali – ja vem, rekli boste, da mora biti itak nepropustna, ampak mi bi vseeno radi speljali kakšno cev še iz tretjega prekata, da na bi bilo treba vsak mesec praznit.
Imeli smo rešitev, ki jo je predlagala bodoča soseda, da naj speljemo cev po hribčku navzdol do njene parcele – na njivo ampak mogli bi sekati asfaltno cesto, ki jo sicer uporabljajo samo vikendaši in en domačin – dosto je tudi po drugi poti. Kaj mislite ali naj pričnemo z delom saj bi delali v ilegali – ali se mi bo prilimal kakšen inšpektor.

Cev iz greznice speljite na tako mesto da vam ne bo nič v napoto nato tam izkopljite jamo ter vanjo nasujete kamenje da bo iztok greznice deloval na principu ponikalnice.Da se pa znebimo morebitnega smrada ki bi mogoče uhajal na plan v jamo speljete še žleb meteorne vode da bo to nekako spiralo.Vprašanje saj imate v projektni dokumentaciji točno navedeno kako narediti greznico.Po normativih to ni vendar pri nas doma se to odnese.Glede inšpektorjev pa to sej ko je zasuto se tko nič ne vid sami pa tko in tko ne smejo odkopavati in prekopavati po vašem.
Pri izkopu jame je važno kaka so tle če so ilovnata morate skopati globoko jamo.Vsekakor pa brez bagerja to ne boste mogli narediti.

jA CEV BI ŽE SPELJALI, AMPAK CELOTEN TEREN KJER STOJI NAŠA HIŠA JE ENA SAMA SKALA, NA NJEJ JE LE ENE 10 CM ZEMLJE NATO PA SKALA, SKALA,.
NAMERAVALA SVA ŽE TO NAREDIT, AMPAK KAMORKOLI ZAKOPLJE Z BAGERJEM JE SKALA, TKO, DA SE PONIKOVALNICE NE DA NAREDIT, KER ITAK NE BO MELA VODA KAM POŽIRAT.

nova
Uredništvo priporoča

Ja pol bo pa treba štemat u podn kake 2 m. sej je skala tudi porozna in globje koplješ bolj je porozna.Verjetno nimate same skale.Med skalnatimi gmotami so plasti ki pronicajo v zemljo.Če bi bila dejansko sama skala bi imela tistih 20 cm zemlje blato saj kot praviš nič ne ponikne…

Pri nas smo imeli enak problem z greznico. Ta problem pa se na koncu sploh ni izkazal kot problem. Zgledalo je, da smo greznico isklesali v samo skalo. A že veliko let zelo lepo požira. Ker sigurni ni vašs greznica le v eni skali mislim, da ne boste imeli problema. Voda najde pot med kamenjem.

LP

Upam da nisem prepozna s svojim vprašanjem. Ko sem prebrala vaše odgovore,se mi je ‘kar skala odvalila od srca’.
Z možem sva kupila hišo iz druge roke in po štirih letih ugotovila,da nama pušča greznica . Situacija je identična kot zgotaj opisane. Ostane nama samo vrtanje v skalo v tretjem prekatu. Zanima me koga ste poklicali za tako vrtanje in s kakšnim strojem ste to izvedli. Max bom vesela odgovorov. Upam da po vseh teh letih nisem prepozna z vprašanjem. Ne govorite mi o postavitvi male čistilne naprave,ker so vsi ki se s tem ukvarjajo rekli da je najina greznica bolj učinkovitaa kot bi bila mkčn. Hvala za odgovore

Živijo,
zanima me kako ste zadevo rešili? Imamo podoben problem in sploh ne vemo kako naj se zadeve lotimo… Vsak nasvet oziroma izkušnja iz prve roke bo dobrodošla.

New Report

Close