Najdi forum

Gorenje – pohvala!

Pozdravljeni

Ker tale forum v glavnem beremo tisti, ki v danem trenutku zapravljamo za obnavljanje, zidavo, nakupe nove opreme…. naj tule napišem eno pohvalo.

Konec aprila sem zaradi popusta v času gospodinjskega sejma kupila pečico, hladilnik, napo, kuhalno ploščo za novo kuhinjo, ki sem jo dobila v preteklem tednu. Ko je mizar odprl pečico (gre za najnovejšo Gorenjevo pečico s senzorji, ki je na levi in desni grafitno metalne barve, roč pa je srebrn) sva ugotovila, da je kar na dveh delih popraskana (roč in levi grafitni del). Ob dostavi nisem preverjala, ali je vse originalno zapakirano in tega, ali je bila pečica zapakirana ali ne, še danes ne vem. Vem pa, da me je močno šokiralo, saj nove stvari res ne želiš imeti ronirane. Kljub temu, da vem, da v Gorenju verjetno niso nič krivi (domnevam, da se je to zgodilo v trgovini) in da je minilo od nakupa že 2 meseca, sem poklicala v Gorenje in se potožila. Povedala sem tako, kot je bilo in prosila, če se da ta dva delčka polakirati ali na novo prebarvati. Na moje presenečenje so reagirali zelo profesionalno in mi na podlagi dopisa poslanega po faksu poslali serviserja, ki je naredil zapisnik in naročil oba nova delčka. Brez vprašanj, brez komplikacij! Zelo so me razveselili, saj so naredili več, kot sem pričakovala.

A ni to super! Take smole sicer še nisem imela moram pa ob tej priliki Gorenje kar pohvaliti! Že vseskozi imam vse gospodinjske stroje od Gorenja in mi vsi po vrsti zelo dobro služijo! Kar vštric z dobrimi tujimi znamkami se lahko postavijo. – Nič nas ni treba biti sram pred Evropo, obratno! LP

No, ti dam kontra!
Sva s fantom kupina taisto pečico PININFARINI, je imela pokvarjena vrata, sva reklamiraa, so popravili, sva kupila televizijo Gorenje, je kar naenkrat crknil daljinec, so prišli, popravli, sva kupila PiNINFARININ hladilnik, lak ni bil ustrezen, so se vsi prsti poznali in se ni dalo na noben način sčistit prstov dol, so prišli, sicer zamenjali ampak zraven zapacali okoli z lepilo…mislim, halo????
Pa še Gorenjska napa ne dela, kot bi mogla…..
In to naj bi bilo svetovno uspešno podjetje? hallllo?

nova
Uredništvo priporoča

Urša, očitno si imela smolo. Jaz imam njihov sušilni stroj in sem zadovoljna. Tudi s hladilnikom – imam vgradnega tridelnega (ni sicer bosch, ki sem ga imela prej in je bil čisto tih…) a je več kot primeren glede na ceno. Kar pa se tiče TVjev pa vem, da niso primerljivi po kakovosti. Menda tudi s pralnimi stroji niso uporabniki ravno zadovoljni. Nekje so dobri, drugje pač slabši.

Pri vsakem proizvajalcu pa najbrž lahko “nabašeš” na izdelek, ki ni vredu. Jaz sem najdražji sušilni stroj od Bosha (uvozili so le 4 kose na Slovenski trg) imela dve leti non stop v popravilu. Vanj sem zmetala denarja za nov stroj. Na koncu sem kupila nov stroj. Pa da ne govorim o Sonyjevi kameri. Ista zadeva. Pa vendar sta naš Sonyjev TV, pa HIFi krasna in zaradi moje smole s kamero ne morem trditi, da je Sony slab. Pa AEG sesalec. Dva dni po preteku garancije je šel motor, ki stane toliko kot slabši nov sesalec. In smo kupili novega….

Vidiš, ne drži se smola le tebe…

Urša, to je smola. Jaz sem na enako smolo naletela pr Candy-ju. Mislim, da se mi je že vse pokvarilo. Čakam, da mi štedilnik do konca crkne, pa noče! :))

Zdaj je že ene 2 leti mir. Tok-tok (da potrkam::)) )

Zakaj pa ne kupiš Gorenje sušilni stroj. Nam dela super. Pa tudi ,ce se bi kaj pokvarilo, so rezervni deli in popravilo mnogo cenejšji od Boscha…

Hja, kupila štedilnik od Gorenja, pripeljali na dom, odprem, zgornja plošča vdrta oz. na eni strani porinjena tako dol, da bi lonci dol leteli (ne vem, če si predstavljate?). Kličem trgovino in mi rečejo, da ker je zadeva že doma, moram reklamirati Gorenje. Kličem tja… Njihova ponudba je bila takšna: pošljemo serviserja, ki bo ocenil škodo in vam jo izplačamo. Halooooo. In kako naj kuham? Naj nagnem štedilnik, da bo ploskev ravna?
Skratka, na koncu so ga zamenjali, ampak koliko časa in živcev me je stalo…

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Kaj si se pa pustla nategnit, prav zanima me v kateri trgovini si kupila. Na vsakem računu piše, da lahko izdelek reklamiraš v 8 dneh (ponekod tudi v 14 dneh ali različno) od dneva nakupa. Tvoj primer je pa sploh nazorno jasen, ker so ti že poškodovanega oni sami pripeljali. In zato odgovarja trgovina in nikakor ne proizvajalec.

Jaz sem imel tak problem z Tehnounionom (pa ima samo kao boljše znamke), zaradi ene počene plastike. Sicer so me telefonsko najprej pošiljali en drugemu. Potem sem šel osebno k prodajalcu (vošnjakova4 tehnounion) z računom in zahteval, da mi zamenjajo aparat, ker so mi dostavili poškodovanega, jaz sem pa plačal nepoškodovanega. Potem so mi brez problema pripeljali novega, poškodovanega pa odpeljali.

Žalostno je, da najprej hočejo trgovci kot proizvajalci, naprtiti krivdo en drugemu ali pa celo kupcu, namesto, da bi imeli to že vnaprej dogovorjeno med njimi.
Posebna stvar so pa prevozniki oz. dostavljalci, ti ravnajo s temi zapakiranimi stroji, kot s kakšno žogo, nekateri sploh nič ne pazijo, tudi če jim pade dol s kombija ali pa z vozička, poberejo in delajo tako, kot da se ni nič zgodilo.

Hja, alojz, ne bo čisto tako držalo. Karton, se pravi škatla je bila popolnoma nepoškodovana in zapakirana. Torej štedilnika ni poškodoval prodajalec ali prevoznik, kajne?

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Seveda je tudi to možno….ampak to ne spremeni uadeve, prodajalec ti je še zmeraj dolžan zamenjati blago v 8 (ali 14 dneh)…če si ga pa zamudila, pa res znajo nastopiti takšne težave, kot si jih imela ti…
No in, v kateri trgovini si to kupila?

p.s. jaz glih zaradi takih in podobnih primerov, vedno kupim te zadeve v takih trgovinah, kjer mi sami dostavijo brezplačno izdelek….tako se vsaj izgovarjati ne morejo, da je kupec poškodoval pri transportu…

Kupila sem v Merkurju v BTC-ju, napako sem opazila še isti dan.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Tudi jaz sem že kupil v Merkurju ampak v Šentvidu, pa nisem imel nobenih težav, pa še brezplačen prevoz je bil, pa še postavili so mi ga tja, kjer naj bi stal.
Včasih se ne smeš pustiti takoj odpraviti. Če prodajalec nima posluha za reklamacijo, zahtevaš poslovodjo, in če se še tako ne da dogovort, imajo v BTC Merkurju obrazce za reklamacijo na katero ti odgovorijo v tednu dni menda. Bolj nazoren primer za ugoditev reklamacije, kot je bil tvoj, bolj že ne more bit, mislim na take poškodbe aparata, ki jih sam kljub veliki nerodnosti ne bi mogel napraviti.
Tukaj gre pripisati vso krivdo na MERKUR v BTC-ju. Kajti on je dolžan dostaviti nepoškodovan aparat oziroma zamenjati poškodovan aparat, ne glede nato kdo ga je dejansko poškodoval. Za kasnejše okvare pa odgovarja proizvajalec…

Meni se je pa Goranje tako zameril, da ne kupim nobenega izdelka gorenje več. Kupil se zmrzovalno skrinjo, pri kateri pokrov ni tesnil in se je nenormalno nabiral led. Kljub temu da sem reklamiral že čez dva dni so rabili 2 meseca da so nam zamenjali z novo. Pisat sem moral celo direktorju Gorenja.

Saj ni vse zlato, kar nardi Gorenje, johnny!
Mi imamo od Gorenja samo hladilnik in pečico, to kar Gorenje najbolj zna narditi in ti izdelki so tudi drugod cenjeni….
Skrinjo pač kupiš od LTH Škofja Loka ali pa kakšnega drugega znanega proizvajalca skrinj.
Jaz tudi pomislim ne, da bi kupil TV aparat od Gorenja…kot tudi ne pomislim, da bi vzel kakšen drug hladilnik, kot je od Gorenja.

New Report

Close