Najdi forum

vodovodar v Ljubljani

Lepo prosim, priporočite mi dobrega in zanesljivega vodovodarja, ki bi bil pripravljen delati v Ljubljani. Zaželjena prenova kopalnice, če še položi tudi keramiko oz. ploščice, bi bilo super. Imam že eno ponudbo, pa je cena rahlo zasoljena.

Koliko pa zaračuna vodovodar? Jaz nameravam delati kopalnico, torej bi bilo potrebno narediti vse na novo. V prostor je speljana voda, to pa je tudi vse.

lp

Naj povem cene, ki sem jih do sedaj zbrala. Kopalnica je velika 6m2, ploščice bodo nekje do 120 cm višine. Ploščice sem dobila silovito poceni v Gorenje (vas Gorenje!), kjer jih izdelujejo. Zanimivo pa je, da je poleg industrijske prodajalne še Erina trgovina, kjer se te ploščice prodajajo še ceneje (baje je skrivnost v rabatu?). Tako da sem jih kupila tam in prepeljala v Lj. Vodovodarska dela (komplet prenova cevi, ene par stvari prestaviti, premestiti radiator): 120-150.000 sit. Vse skupaj, s polaganjem keramike in ploščic, tudi z obdelavo zidov (par stvari smo zrušili in je treba naknadno zgrajene stene – to delamo sami – urediti in sfiniširati) pa bi prišlo 350.000 sit. K temu morate prišteti še ves material! Pipe, sanitarna keramika, omarice, luči in take zadeve.

Hojla, Irena, a mi poveš približno koliko je prišel m2 ploščic – a se mi splača peljat tja jih ponj ali ne, saj jih rabim za celo hišo – oz. novogradnjo.

Ja, to je odvisno, katere rabiš. Jaz mislim, da se tudi za celo hišo splača vzeti tam. Kupila sem 20 + 5 kvadratov (20 enih, 5 drugih) in je prišlo skupaj 35.000 sit. Teh 25 kvadratov smo lahko dali v osebni avto in odpeljali. So pa čudovite, ene so nekakšna imitacija plute, lepe, talne, tople barve, druge pa so reliefne in imajo kamnit vzorec (kot bi bil mozaik iz večjih kamnov). Nobene niso kičaste! Vedno jih imajo ene par v akciji, tako da mislim, da če rabiš poceni, jih tam gotovo najdeš takšne, ki so ti všeč. Vedno je tam precej strank, ampak ne pozabit zavit v sosednjo Erino trgovino (samo čez dvorišče), kjer so iste ploščice po konkurenčni ceni. V soboto mislim da imajo odprto od devetih do enih, pa se peljite tja na ogled z družino potem pa na kakšen hrib zlezite (npr. na goro Oljko) ali pojdite v prenovljeno Topolšico plavat, pa ne pozabite v slaščičarni v Šoštanju poskusit sladoleda, ker je najboljši v Sloveniji. To bi bil en tak izlet. Lahko ga dopolniš tudi z obiski drugih Gorenjevih prodajaln, če potrebuješ še kaj za hišo (Gorenje notranja oprema, kopalnice, kuhinje itd.).

Super, zlata si, sigurno bomo šli tja pogledat, in bomo prijetno združili s koristnim – ker rabimo celotno opremo še za v kopalnico, bomo sli še tja pogledat, ker bi radi imeli kakšno drugačno barvo banje in bideja kakor belo, pa lejga v Lj, ne najdemo nikjer nobene stvari take razstavljene.
Hja, pozabila si mi povedat koliko ste dali za m2 – lepo prosim še za to informacijo.

Ploščice so od 900 sit m2 navzgor, torej odvisno, katere zbereš. Ene so seveda tudi 4000 sit m2. Moje so bile mislim da 1150 m2. Najprej poglejte, če je kaj v akciji in vam je tisto všeč. Za kopalnico je pa odvisno, koliko poceni bi radi skozi prišli. Gorenje ima celo paleto barv, ampak je kar drago, tako da pri meni bo sanitarna keramika bela in poceni iz tujine. Pa mogoče čez par let zamenjamo. Ploščice pa se je zelo splačalo kupit.

New Report

Close