Najdi forum

Zanima me , s čim kaj prebelite vaše stanovanje – v novi hiši moram vse prebelit in ne vem kje in s čim naj začnem – na hodniku in pa v otroški sobi bi rada imela nekaj kar se da obrisat in ne tisto oljnato barvo, ki jo npr. vidiš v bolnicah, ki se sveti, kaj bolj mat, ali pa pri neki kolegici sem vidla, da ima en belež s pikicami – ali kdo kaj ve kaj je to?

V Baumaxu (ali pa je Bauhaus, nikoli ne vem) na Bratislavski lahko kupiš nov barvni premaz Dulux v svetleči ali mat varianti. Dovolj je enkraten premaz, tudi če je še tako umazan zid, pa še pralen je povrhu. Sama sem maksimalno zadovoljna; pred kratkim sem prebelila in sploh ni bilo treba čakati na sušenje, ker se je sproti posušilo. Ena škatla zadostuje za cca 60m2 in stane okrog 5.000 SIT, pa tudi redčiti ga ni treba z ničemer.
Izbrala sem svetlečega in moram reči, da nima tistega intenzivnega sijaja, kot oljna barva.

lp
MOdra

A to je taka barva, da bi lahko tudi otrok risal po njen? Ker jaz iščem tako barvo, da bi lahko naša rit po steni risala, jaz bi pa potem samo obrisala in bi bilo vse lepo in čisto
branka

Hoj!
Si pobelila tudi kopalnico? Tam naj bi namrec bolj “dihale” stene.. In najbrz je to barva, ki je popolnoma pralna in ne diha, kajne? Ja, Bauhaus je na Bratislavski…LP!

Mogoče še moj skromen prispevek. VSI tisti ki imate težave z vlago in postanejo zidi črni priporočam Citro, ki se ga dobi v vseh trgovinah. Lahko pa dodate tudi barvo, drugače je to belo. Hitro se šusi in če ni večje umazanije kasneje lahko kar s krpo obrišete. Kar uporabljam to, zid ne postane več črn od vlage. Pa še lepo diši po limonah. Zlasti je to primerno za kuhinje, je pa tudi za vse ostalo.

LP.

Če beliš novo hišo in stene prej še niso bile premazane, nikar ne pozabi na predbeljenje z emulzijo. Ta ti zapre pore ometa, da ne srkajo vase barve. Tako ponavadi za novo steno zadosti eno beljenje, mogoče dva. Brez emulzije pa porabiš ogromno barve, ker jo stena sproti popije, ker pa jo ne pije povsod enakomerno, imaš flekast zid tudi še po večih premazih zapovrstjo. Lahko pa prvo zasičenje ometa narediš z apnenim beležem, samo kaj ko je treba tolikokrat prebeliti, da se zadeva stabilizira.

Ja, pralna je zagotovo – ravno včeraj sem odstranjevala posledice masakra z mušicami na zidu in ni videti nobenih ostankov.

Ja, tudi kopalnico sem prebelila. Ker je od posega šele kratek čas, ni videti nobenih reliefnih sprememb. Me pa prodajalec ob nakupu ni opozoril, da bi znale biti kakšne nevšečnosti – ne vem, ali je pozabil, ali pa je barva tako hvaležna ?

New Report

Close