Najdi forum

O gospodinjskih pomocnicah

Pozdravljeni!
Zanima me, kaksne izkusnje imate z delom gospodinjske ali gospodinskih pomocnic, ce ste mogoce kdaj obcasno ali redno koristili taksne usluge…
Priznati moram, da ob preobilici dela kdaj pa kdaj pomislim, kako bi bilo lepo, ce bi mi kdaj pa kdaj pomagala kaksna urejena “gospa”, ki je vesca temelitega ciscenja stanovanja in likanja perila…Moz nad taksno varianto ni prevec navdusen, ker pravi, da ima raje bombo v hisi, kakor da bi gledal tuje osebe, kako spancirajo po njegovem stanovanju in cistijo, pa likajo, medtem, ko se jim on umika…..LP!

Ena zanimivost… Vse gospe, ki jih poznam, in so imele takšne gospodinjske pomočnice pri hiši, so ponavadi dan preden je ta pomočnica prišla, celo stanovanje pospravljale, češ da takega nereda tuj človek že ne more videti, hehe. Res… In potem je ta pomočnica prišla v pol pospravljeno stanovanje, malo prah pobrisala, malo posesala (čeprav je sama gospodinja ponavadi dan prej že vse naredila), zlikala…

Jaz pa še zmeraj mislim, da vsaj enkrat na teden že najdeš čas za pospravljanje – če ne prej, pa definitivno kako uro preden pride obisk ;). Kar se pa likanja tiče: v nedeljo zvečer pri tv – oba seveda (on in jaz) oz. po potrebi: saj nikjer ne piše, da mora biti vso perilo vedno zlikano v omari (ponavadi ga tako še enkrat z likalnikom “potegneš” preden ga oblečeš, ali ne?).

Hoj, Ponca!
Moja pomagačica je gostovala pri meni natanko trikrat in nikoli več.
Kajti – z oknom, ki ga običajno sama obdelam v slabe pol ure, se je ukvarjala reci in piši uro in pol, pa tudi z ostalimi zadevami je bilo približno enako. Vmes je žlobudrala kot navita in na koncu sem bila zadovoljna, da sem se je rešila.
Podobne izkušnje imajo tudi znanke, ki so se spustile v take avanture.

Skratka, raje tu in tam sama naredim pošteno akcijo in imam potem nekaj časa mir.

Sploh pa nikjer ne piše, da bi se tebi dogodilo isto – poskusi, morda boš imela celo srečo? Ali pa boš nato z zadovoljstvom opravljala svojo tlako, ko boš videla, kako hitra, učinkovita in natančna si (pa še zastonj!) v primerjavi z najetimi gospemi!

lp
Modra

nova
Uredništvo priporoča

Hoj Mishika!
Lepo, da se danes “srecujeva”…No, sem mislila naprimer tiste obcasne “tezaske” zadeve, kot naprimer ciscenje oken,generalno ciscenje kuhinjskih omaric, ki je silno duhomorno in dolgotrajno…Pa generalka na vasake toliko casa kopalnice in podobno…. LP!

Hoj Modra!
Ja, zanimivo mnenje….Koliko pa je racunala tista pomocnica oziroma kaksne tarife imajo, ce mogoce ves? LP!

Izkušnje so zelo različne, povečini slabe, ena pa zelo dobra, žal pa je minila. če imaš SREČO, najdeš takšno, ki jo zjutraj spustiš v stanovanje, odideš v službo in, ko prideš domov, se vse sveti. Prihajala je enkrat tedensko in sva se zmenili, da ravna tako kot pri sebi doma in sva bili obe zadovoljni. Težava je bila le v tem, da je bila že starejša. Potem sem našla še dve, ampak je mož izjavil, da bi še on lepše počistil. In je res.
Sedaj sem brez, ker ne najdem take, ki bi tisti gospe segla vsaj do kolen.

Njena tarifa je bila 800 SIT na uro. Je pa baje kar občutna razlika med ljubljanskimi in ostalimi “obrtnicami”.
Ponca, daj že enkrat povej, od kod si :::)))

Hoj!
Pa sej ze vsi vrabci civkajo, da iz Lublane, bolane!….Nisi se prebrala najbrz, ne? LP kam? :-))

Ja, sem tudi jaz ze slisala podobno zgodbo…Pa je nekoc moja znanka povedala, da je ugotovila, kako je ob taksnem nacinu vedno pristala sama na “generalkah”, zato je kasneje dogovorila delo drugace. In sicer tako, da je bilo na sporedu en dan le temeljito ciscenje oken, okvirjev in pranje ter obesanje zaves…Pa drugic naprimer le generalno ciscenje kopalnice in se kaj, pa tretjic le cicenje kuhinjskih omaric in pranje “stojece” vsebine…itd.. Tisto hitro vsakodnevno nujno delo pa je opravljala le sama… LP!

Ah, tako torej…. Sem te zadnjič hotela zvleči v Vodnikovo domačijo, pa sem razumela, da si (bila?) predaleč od Ljubljane. Tudi jaz sem Lj.

No, pa drugic… Sem bila v tujini, ja….Torej, dve lublancanki, ne, hi, hiii…LP!

jaz imam pomočnico 2x tedensko. v ponedeljek lika, v petek pa počisti stanovanje. vendar dela vedno samo dopoldan, takrat ko smo v službi, ravno zaradi moža . seveda pa ona meni počisti( pomije tla, okna, prezrači jogije, očisti luči,, zamenja postelnjinono, ,,,, ) ne pa pospravlja, ker za to so pomočnice , saj meni se zdi tako predrage.
Do sedaj sem jih zamenjala že tri in z vsemi sem bila zelo zadovoljna. sama sem takega mnenja, da imam rajši kakšno kiklo manj, samo da sem lahko več z možem in otroci .

jz hodim k eni gospe likat in pospravljat, pa je ful zadovoljna z mano, vsaj tako pravi..he. Čeprov grem popoldne in je tud njen mož doma, se mi on vljudno umakne, ko letam s sesalcem po bajti. Ko pa likam, pa sem v sobici zgoraj, tako da jih ne motim.

Taja, kje pa najdete pomočnice?

Informativno me zanima, koliko računate. A različno glede na vrsto dela ali kako. Plačilo je po kaki pogodbi ali kar “na roko”? Hvala za inf. in čim boljši zaslužek (in ne pretežko delo!) vam želim.

Odkar imamo našo Dosto (kake tri mesece bo), je življenje čisto zares lepše. Pride enkrat na teden, v petek dopoldne, v štirih urah se vse blešči, in vedno naredi zraven še kaj bolj generalno – okna, zavese, posteljnina, omarice itd. Plačamo ji 1200 SIT na uro (v Ljubljani), sem dolgo razmišljala, imela tudi že dve drugi, vsako samo enkrat, ker sta bili preprosto preveč “nasilni” in vsiljivi. Pri njej pa nič prej ne pospravljam, ker je taka res diskretna, dragi je bil tudi prej zelo proti, zdaj pa sam prizna, da je krasno, ker so vikendi “naši” in nam ni treba razmišljati o tem, kdaj bomo pospravljali. Torej, jaz sem ZA. Če le najdeš pravo, seveda.

Ker si dobila toliko odgovorov,pa naj bo še moje mnenje tukaj.
Dolgo sem kolebala,ali naj si omislim pomočnico ali ne,predvsem zato,ker nisem hotela,da mi “štefna” po mojih predalih in osebnih stvareh.Sama sem zelo natančna,imam tudi dokaj čisto in pospravljeno stanovanje.Sva sama z možem,otroke smo že oddali.Zaposlena sva oba ves dan.(ja kljub letom)
Premagalo me je dejstvo ,da ne maram likat,in odločitev je padla,da sem vse skupaj strpala v potovalko in odnesla pomočnici na njen dom.(tudi zato,ker bi morala vzeti s seboj tudi oba majhna otroka in jih imeti v mojem stanovanju.)
Trajalo je mnekaj mesecev,perilo,pa ni moglo biti lepo,ker ga je ona še toplega zložila v torbo in si lahko mislite……. Dobila sem drugo,ki jo imam od letošnjega novega leta in sem z njo zadovoljna 5+ .Edina slaba lastnost je ta,da je malo počasna,drugače mi vse zrihta super imam jo na 14 dni.(Saj se za likat prej niti ne nabere.)Plačam ji 1.200,00 Sit sem pa iz Obale.
Pozdrav PIKA

Po vseh teh mnenjih moram pristaviti še jaz svoj piskerček!

Naj povem, da sem iz Maribora. Z možem sva se dolgo obotavljala ali jo imava ali ne. Moža je motilo vse to kar so že napisali predhodni in seveda sem potem bila pri izbiri zelo pazljiva.
V moji zadnji službi smo imeli honorarno zaposleno mlado upokojenko za čiščenje. Vsi so jo hvalili, izvedela sem tudi, da čisti doma direktorju in še dvema sodelavkama iz drugega oddelka… Vsi zelo zadovoljni. Potem je odšla, smo zaposlili redno eno..
Pri sodelavkah sem poiskala tel. št. in jo poklicala. Njej je blazno pasalo, ker si je iskala delo (mala penzija).
Potem je prišla na obisk, jaz sem naredla seznam, kaj od nje pričakujem in ji pripravila zvezek, da si piše ure.
Pride 1X tedensko naredi (umije posodo, lika, umije okna, generalko vkopalnici, posesa,…kar je pač potrebno) vse dopoldan cca 4 ure in vse se sveti.
Sem ful zadovoljna (imam jo cca 1 leto) in je ne bi zamenjala za nič na svetu. Cena 800 SIT/h, s tem da so v MB sicer te storitve okoli 500-600 SIT/h. Jaz ji raje plačam in imam več prostega časa. Sicer sva z možem sama (nimava še otrok) in vedno sva bila zamorjena, saj čez teden ni nikoli časa za čiščenje in sva imela vse vikende pokvarjen.
Sedaj, ko sem brez službe jo še vedno imam…res da veliko stvari opravim sedaj sama, vendar včasih se mi tudi ne da in grem raje ven…. vedno pride in opravi, kar jaz nisem.

Želim ti veliko uspeha pri iskanju. Ko najdeš pravo šele vidiš, da brez nje res ne moreš!!!!

Nika

New Report

Close