Najdi forum

Klimatske naprave

Zdravo,

mene zanima koliko od vas ima doma klimatsko napravo? In koliko jo uporabljate? Grejete z njo sedaj v mrzlem obdobju?

Letos poleti sem namreč kupil tri klimatske naprave (ena zunanja enota in tri notranje) in v bistvu jih uporabljam od takrat praktično cel čas. Poleti sem z vsaj eno izmed njih hladil praktično 2 meseca brez premora. Sedaj pa od oktobra dalje ogrevam prostore v katerih je klima kar z klimo, ker mi je ljubše kot zastareli radiatorji na olje. Za dobro toplotno črpalko pa še nisem uspel našparati denarja.

Se vam zdi to pametno oz. ali počne kdo enako/podobno? Pri podjetju pri katerem sem naprave kupil in so mi jih montirali so rekli, da to ni problem, saj njihove naprave delujejo v raznih podjetjih že po 15 let neprekinjeno. Rekli so mi tudi, da je bistveno boljše pustiti vklopljeno in vzdrževati neko temperaturo, kot pa v intervalih vklapljat na polno in potem izklapljat. Sem pa sam za zdaj z stroški zelo zadovoljen, saj so bili sorazmerno nizki glede na to koliko sem uporabljal naprave.

P.s. Če slučajno koga zanima, klimatske naprave so znamke Toshiba, model pa je Shorai Edge. Kupil sem jih pri podjetju Experto International, ki mi ga je predlagal svak. Spletne stran je experto.si . Plačal pa sem za 3 notranje, eno veliko zunanjo, 3 module za wifi krmiljenje ter zelo zahtevno montažo (hiša je že dokončana, klime pa na različnih koncih in nadstropjih) nekje 3500€. Montažo lahko zelo pohvalim, saj so skupaj naredili več kot 30metrov povezave med notranjimi enotami in zunanjo, po hiši se pa vidi manj kot 3 metre kanala. Vsa ostala inštalacija je nevidna (na podstrešju, za gips ploščami, itd). Toplotno črpalko tudi nameravam kupiti pri njim, v kolikor do takrat ne bo kakšnih težav z klimami.

New Report

Close