Najdi forum

Imam en problem ki ne vem kako rešiti oz.kako bi ga bilo najbolje rešiti. 30 let smo vozili mimo sosedov ki so nam le ustnodovolili uporabljati cesto mimo njih (ni nikjer označena pot),sedaj ko prodajamo pa ne podpišejo služnosti.Imamo možnost še ene poti ki pa ni urejena (je zarašcena) ki pa je last sklada za kmetijstvo.Ti nam bi dali služnosti a moramo na novo urediti pot na naše stroške.Je to možno?Kaj pa vsi drugi lastniki parcel kateri pot gre mimo? Kaj bi na mojem mestu nasedli? Hvala za odgovore

Ponudite sosedu polovico stroškov ki jih boste imeli z novo potjo, drugače si uredite tisto s kmetijskega sklada


Dovozno pot ste priposestvovali, ampak da bi to dosegli tudi pisno, je treba preko sodišča. V tem primeru se zna zgoditi, da bo sosed nagajal vam, novim lastnikom in tudi ostalim, ki po tej poti dostopajo do svojih zemljišč.
Kaj pa pravijo ostali lastniki? Ali ima kdo od njih vpisano služnost dostopa?
Če vam je sklad kmetijskih zemljišč pripravljen dati služnost za dostop in če ureditev te poti ne pomeni prevelikega finančnega zalogaja, jo uredite tam.

nova
Uredništvo priporoča

Mi so edini sosedi. Dobre 200 m je ceste ki jo je potrebno urediti. In ker prodajamo, sama vrednost nepremičnine pa ni veliko, nisem želela imeti prevelikih stroškov. Stroški z ureditvijo pa mislim da ne bodo majhni. Ja,glede prposestvovanja sem že razmišljala ampak nisem bila 100% v sodbo saj ne vem a bi lahko spodbijali s tem da lahko cesto ure dim drugje.


Če ste vi ves čas vedeli, da dovozna pot ni vaša, pa so vam jo lastniki dovolili uporabljati in temu niso nasprotovali, potem se služnost priposestvuje, če ste jo pod temi pogoji uporabljali vsaj 20 let.
Ali dovozno pot uporablja lastnik ali samo vi?

Večinoma mi. On jo je le do svojega gospodarskega objekta, ki pa je to zdaj redkost. Imela sem v mislih priposestvovanje ampak nisem vedela če bi šla v ta postopek saj imam še èno možnost dostop(kot sem napisala -cesta ni urejena, je zaraščena)

New Report

Close