Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Domplan Kranj; Priklop novo gradnje na plinsko omrežje HELP

Domplan Kranj; Priklop novo gradnje na plinsko omrežje HELP

Zdravo,
Situacija je sledeča.
Gradiva novo hišo.
Imava soglasje za priklop na plinsko omrežje.
Za namene priklopa sva sklenila pogodbo z domplanom.
Pogodba v 4. členu predvideva, da Domplan financira, omarico, števec, napeljavo od ceste do najoptimalnejše lokacije za nadometno omarico, in seveda zemeljska dela, ki so za to potrebna.
Pride nadzornik
Nariše mesto za omarico ob kurilnici.
Midva naročiva gradbenika in se dogovoriva z domplanom da opravijo vse za namene napeljave.
Vse izvedemo.
Gradbenik, kot že tolikokrat poprej kliče na domplan in hoče naročilnico da jim izda račun za zemeljska dela (to je stalna praksa domplana v Kranju, kdor iz naše družine se je priklapljal je bilo tako).
In sledi; del ne bomo krili, saj omarica ni na optimalni lokaciji.
Gradbenik me kliče pove, jaz jih kontaktiram v želji da vidim v katerem grmu tiči zajec.
Odgovor:
mi ne bomo plačal, ker ni na začetku hiše (ne zanima jih da je pri korilnici (pozor na začetku hiše je v GD dnevna)
povem, vi ste narisali kje naj bo omarca
odgovor, ne nismo
povem, zakaj niste rekli takoj ko ste omarco gor dajali
odgovor, vse vam piše v pogodbi
prosim ali lahko dobim na pismeno pojasnilo
odgovor: ne

Jaz sem pri vseh znancih preverla povsod so omarice dajali pri kurilnici, tj usmeritev da je največ cevi v zemlji. Nihče takega primera ni imel. Povsod priključek financirajo oni.

A je mel kdo tak primer?

Hvala.


V postopku izdaje gradbenega dovoljenja ste pridobili projektne pogoje in mnenje za priklop na plinsko omrežje. To pomeni, da je bilo že v projektu za pridobitev gradbenega dovoljenja zapisano in označeno, kje je lokacija priklopa, omarice, kje in na kaki globini potekajo cevi ipd. Vse to piše v njihovih projektnih pogojih in oni vam ne bi izdali mnenja in soglasja, če bi bilo projektirano v nasprotju z njihovimi usmeritvami.
Nadzornik ne vrisuje na terenu, kje bo stala omarica, to naredi projektant v projektu.

Pojdite k drugemu ali doplačajte.

New Report

Close