Najdi forum

Montazna hisa

Pozdravljeni,
Iscem osebe, ki so postavile montazno hiso, zanima me nekaj informacij.
Kako poteka postopek do postavite?
Katera podjetja priporocate? Kaksno vrsto hise?
Kako je z Bosno in tam izdelanim hisam? Prevoz in davki? Predvsem kvaliteta?
Kaksne so cene?
Popolnoma nova sem v tem, nagibam se k postavitvi montazne hise, se pa prvic soocam z vsem skupaj, tako da prosim da me ne lincate takoj.
Hvala in lep pozdrav


https://stanovanjskahisakleva.wordpress.com/

Tule eni opisujejo izkušnjo s podjetjem iz Zagreba.

Če primerjaš cene na ključ tipskih montažnih in identičnih zidanih, so cene tam-tam, približno enake. Če želiš spremembe pri montažni, lahko cene skočijo v nebo. Pri zidanih lahko še kaj prišparaš, če znaš narediti kaj sam; tudi sama gradnja je daljša, zato se finančno breme porazdeli. Edina prednost montažnih je v hitrosti (kako leto prej se lahko vseliš, v primerjavi s pravilno izvedeno in posušeno zidano hišo), ampak to hitrost tudi plačaš.

strehanadglavo,
tudi zidano se da od izkopa do vselitve spraviti v uporabo v 9 mesecih. Vsaj trije primeri, ko se je tako izteklo, ( zares nuja ) čeprav sam zagovarjam vsaj 1 zimo naj hiša stoji sama.
Imaš kar nekaj zapisov na forumu o sami montažni gradnji. Prelistaj ga.
Posatvitev/montažo imajo klasični montažniki ( velikosistemski) podobno vsi enako.
Katere montažne hiše ? odvisno od tvoje denarnice. SLO ponudniki so, vsaj zame primerni vsi. Težave /napake pri vseh prisotne, ene bolj izstopajoče druge manj. Montažna se preda v uporabo v 5-6 mesecih. Cene montažnih so med 1200-1500€/m2. Zavisi od materialov, a manj kot 1200 bo težko šlo.

nova
Uredništvo priporoča


https://stanovanjskahisakleva.wordpress.com/

Tule eni opisujejo izkušnjo s podjetjem iz Zagreba.

Če primerjaš cene na ključ tipskih montažnih in identičnih zidanih, so cene tam-tam, približno enake. Če želiš spremembe pri montažni, lahko cene skočijo v nebo. Pri zidanih lahko še kaj prišparaš, če znaš narediti kaj sam; tudi sama gradnja je daljša, zato se finančno breme porazdeli. Edina prednost montažnih je v hitrosti (kako leto prej se lahko vseliš, v primerjavi s pravilno izvedeno in posušeno zidano hišo), ampak to hitrost tudi plačaš.
[/quote]

S tem se v celoti strinjam.
Cena montažne je dostikrat nižja le zato, ker imaš tam že v startu dorečene materiale, pri zidani se pa ponavadi investitor sredi gradnje premisli in v stilu “zidaš samo enkrat in za večno” zamenja npr. namesto pločevinastih in plastičnih polic kamnite, masivna vrata itd.
Ponavadi je montažna bolj minimum v smislu da ni prav dosti vtičnic in svetil, pločevina namesto kamna, parket debeline le 1cm, suhi estrih…
Prednost je le v hitrosti. Pa ne verjet, da se boste vselili v 1 mesecu, ker je ravno tako dosti enega dela (dovoz, temeljna plošča, priključki, kanalizacija, montaža notranjih instalacij…).
Montažna bo meni smiselna, ko bo vsaj 20% cenej kot zidana.

Pa previdno s tujimi poceni ponudniki. Sem imela probleme z enimi poceni Avstrijci.
Aja, pa nisem gradila, pač pa pridobivala GD.

New Report

Close