Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Trenutna cena gradnje enodružinske hiše / delno lastna režija

Trenutna cena gradnje enodružinske hiše / delno lastna režija

Živjo!

Ker se cene materiala na trgu gibljejo v letih gor / dol + ker imajo izvajalci včasih preveč in včasih premalo dela (posledica tega je seveda gibanje cen) me zanima, če kdo ta čas (npr od lanskega poletja do letos) gradi delno v lastni režiji preprosto enodružinsko hišo, po tlorisu in velikosti nekaj podobnega teli:

http://www.jelovica-hise.si/montazne-hise/hise-classic/hisa-classic-130.html

Kje približno se vrtijo cene? Do kje prideš z nekje 120k budgeta (v to niso ušteti papirji in komunalni prispevek). Kaj se trenutno splača? Mogoče vseeno montažne?

Če ima kdo kakšen popis stroškov in bi jih bil pripravljen delit – let me know. 🙂 Me pa zanima res za preproste P+M hiše, nekje do 140m2. Brez kleti. Sva že precej brskala ampak so popisi ponavadi za kakšne velike hiše, prav tako blogi .. česar pa midva ne rabiva.

Že razmišljam, da bi začela pisat nek blog/spletno stran, koliko bova zapravila za enostavno hišo, klasiko, za vse, ki nimamo/jo tet iz amerike in bajnih plač 🙂 (ki jo sicer vsakemu privoščim, da ne bo pomote, ampak meni bi bolj prišlo prav nek budget blog za enostavno hišo kot popis del za 200m2 vilo).

Hvala, če bi kdo znal kaj pomagat 🙂

1200-1300 + papirji + parcela + okolica

Jaz bi kaj bolj konkretnega … take ocene od oka mi ne povejo veliko.
Hvala vseno za komentar. 🙂

To je bilo čisto konkretno. Enostavno zmnožiš kvadratne metre z mojo številko ter prišteješ ostale stroške, ki sem ti jih navedel.

Verjemi, da nisem zgrešil za več kot +/- 10%.

Na Žurnal24.si lahko spremljate gradnjo montažne pasivne hiše, velike 135 m2. Cena na ključ, brez talne plošče, parcele, komunalca, z vključenimi stroški vse dokumentacije za GD je cca 1200 evrov na kvadratni meter.

Če se odločite za montažno hišo, ki ne bo pasivna in ne bo na ključ, bo ceneje.

https://www.zurnal24.si/pod-streho/gradimo-obnavljamo/hisa-bo-racionalna-in-pasivna-kaksna-pa-njena-cena-349746

O hvala za to povezavo! Super, tegale še nisva videla.

Pod konkretno sem mislila koliko gre za posamezne faze. To skupno ceno si predstavljam.

In na koncu boste prišli na ceno, ki sem vam jo povedal, ne glede na posamezno fazo….

A sem vam ze povedala da imate prav? Ker imate, ampak to je podatek iz oglasne deske, ki je znan vsakemu, ki prebere dva članka na temo gradnje.

Ampak vseeno, hvala za vaš trud dopovedati mi, da je to vse, kar rabim. Hvala, res. 👏👏👏

Če vam je znan podatek ne razumem zakaj potem toliko sprašujete. Dal sem vam številke iz prve roke. Če jih uporabite na vašem primeru hitro vidite kje ste.

Vaš način pisanja pa verjetno pomeni, da ni najboljša ideja, da se spravljate k gradnji, saj bo na tej poti veliko ovir, pri katerih sarkazem ne bo v prav veliko pomoč.

Hvala še za en dobrodušen nasvet. 🙂

Ni videti, da bi razumela napisano.

sami bi gradili,
nekako ti je ” odoka ” dobro napisal glede končne cene.
Blog je od montažne hiške.
Kolikor sem te razumel, ti vprašuješ po zidani hiši!
V kolikor bosta sama gradila lahko kar dovolj privarčujeta. Moraš vedeti, da pa gradnja , v lastni režiji ( ti + mož + brat/i+ oče+..) traja kar več časa. Tudi živci grejo; svoj čas …….
Če se vrnem na teh 135 m2 Marleske , boš zidano s svojimi rokami postavila ( ne prezahtevni = dragi ) materiali interijera , za nekih 130-140 tisoč €.
Vse pa tudi ne bosta mogla sama narediti/izdelati.
Konkretnega stroškovnika verjetno ne bosta našla na netu. Raje poišči dotičnega investitorja in se oglasi in pogovori z njim.

LP

Živjo!

Hvala 🙂 ja, ideja je, da bi gradili sami, ravno zato, ker se nam ne mudi – če bi seveda na ta račun lahko nekaj privrčevali.

Imamo plan za en tak obisk ja, tale forum sem samo rekla da poskusiva, če je kdo ze imel podobno situacijo, in je mogoče kaj kje izbrskal, kar meni še ni uspelo.

Link do tiste hiške sem pa dala samo zato, kot primer, da ne sprašujem o ceni neke vile, ampak majhne hiške za 2-3 pamže.

Hvala ti za komentar! 🙂

A lahko še jaz postavim eno vprašanje glede nadzora gradnje ?

Mi smo že v pričakovanju gradbenega dovoljenja (na UE vloženo maja 2020).
Začeli bi pomladi, delali bi malo sami ? za večja dela (betoniranje, streha,…) pa imamo tudi izvajalca.
In zato sedaj potrebujemo še nadzornika ? Izvajalec nam je priporočil dva, ki pa hočeta eden 5000€, drugi skoraj 6000€, kar nas je vrglo na rit.
Sosed, ki pa je bil vrhunski strokovnjak za nadzore pri SCT-ju, pa bi mi zadevo speljal za 2000-2500€.
Problem pa je , da je gospod že starejši in je v penziji, pa nima štampiljke.
A pozna kdo koga, ki bi nam nadzor samo poštempljal ?

Prosim.


Sam imam žig za nadzor in sem pripravljen samo poštempljati – za primerno nadomestilo, seveda. Nadzorniki za svoje delo odgovarjajo kazensko in materialno. Temu primerno bi bilo tudi nadomestilo: 3000 € neto na mesec do konca življenja.

Pozdravlje,

Ta petek bomo vlili beton..delam pritlicno hiso ytong izvedba 133kvadratov neto..temeljna plosca ima 215kvadratov,bruto za hiso bi blo dovolj 178kvadratov, ampak delam se teraso zravn,ceprav je ta izvedba drazja.
Do zdaj vse v lastni reziji!
Izkop poznan strojnik brez racuna 18x14metrov..globinska drenaza..valjanec,filc 4oogramov(za avtoceste)jamski soder iz kidricevega 6ocm nasutja,10cm podloznega betona 28kubikov,20cm(2×10cm z folcom) stirodur xps 5oo, šolanje 60metrov opaza,armatura q335..43 mrez M8..230ujekov za ob strani plosce..cca. 90metrov zelezne rebraste palice fi 14,17kom popotresnikov fi 14 7ocm visine,7ooo vezov z armaturnim kljucekom in 54kubikov betona…=23.000€.
Nadaljujem z 89kubiki ytonga, nosilni zid debeline 4ocm,predelne stene 24cm..gradbena firma..=19.900€..vkljucno z opazem in betonom za 17meterski nosilec 30×30, ki leti precno cez hiso brez zeleza,in z vezanjem armature na strehi.
Streho si bom nalozo sam gor,ytong izvedba,cena 10.000€..na to se pride 20cm stirodurja in EPDM guma..streha (skrita dvokapnica).
Z okni racunam pod 50.000€.

Predracun od gradbene firme pa…od izkopa pa da zazida samo nosilne zide in predelne stene 62.500€.

Pa lep pozdrav

Men bo nadzor vzel 850€.
Stanovanjske hise,pritlicne enoetazne..1000€.
Ce pa imas se 1 nadstropje in mansardo pa max. 2.500€

Nadzor_gradnje, to ti je realna cena . Računaj okvirno 3 – 3,5 % investicije.

Tamponsko nasutje , kontrola zbitosti tal , kako je vgrajen , je bil zavrnjen, ker si je investitor po domače zamislil izvedbo; seveda slabe volje ker se geomehanik ni strinjal , da je v redu. Sanirajo. Nekaj tednov nazaj. Čeprav gradi v lastni režiji se mu ne gleda skozi prste. Vsak je svoje sreče kovač.
” arhi “, ti lepo napisal.
Ne serji ga z takšnimi zadevami. Imaš pa umetnike na spletu . Tudi za 1500€ ti bodo stali v vrsti, pa te potem nategnejo ………………..

Blade.
A mi lahko zaupaš koga imaš za nadzornika ?
Cena, ki jo navajaš mi je bolj “razumna ?”.

New Report

Close