Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Je že prepozno za toplotno črpalko?

Je že prepozno za toplotno črpalko?

Končno sva se s partnerjem odločila, da investirava v smeri samooskrbovane hiše (toplotna črpalka, sončna elektrarna) ampak nama je od partnerja sodelavec rekel, da sva za letos že prepozna. Zanima me, ali se res ne splača glede na to, da je zime že konec? Poleg tega tudi ne veva na koga se obrniti za montažo v okolici Celja. Kakšni predlogi?

Med sezono hlajenja lahko toplotna črpalka premika toploto iz notranjosti stavbe na prosto, tako da odvaja toploto iz notranjosti s pihanjem zraka v zaprtih prostorih skozi odvodno rešetko ali hladilno tuljavo. Med ogrevalno sezono ista oprema obrne smer svojega delovanja, odvzema toploto iz zunanjega zraka in jo premika v stavbo tako, da piha zrak v zaprti prostor skozi ogreto toplotno tuljavo in piha odpadni zrak preko zunanje tuljave na prosto. Tako, da ne vem kdo vama je rekel, da je prepozno, ker definitivno ni. Za montažo priporočam Termo Shop – nam so zmontirali tako TČ kot tudi sončno elektrarno in še nismo imeli nobenih problemov. Lp

Definitivno ni prepozno in še, če želita v prihodnosti imeti tudi sončno elektrarno lahko oboje vzameta pri istem podjetju in zraven dobita še od ekosklada subvencijo. Mi smo to storili prek termo shopa takšen čas lani in se nam že zelo pozna na prihrankih. Najboljše bi bilo, da kar njih pokličeš pa vprašaš, ker ti bodo glede na hišo, porabo, ipd. znali oni boljše svetovati

nova
Uredništvo priporoča

Ne bi rekel, da je prepozno ampak sigurno ne predolgo čakati… mi smo tudi iz okolice Celja in so prišli iz Termo Shopa kar kombo toplotno črpalko plus sončno elektrarno zrihtati. Same pohvale njihovi ekipi, nismo imeli še nobenih problemov, od ekosklada denar je šel pa za počitnice

Toplotnih črpalk je veliko različnih tako da je odvisno kaj točno hočeš .. Jaz imam tč samo za ogrevanje sanitarne vode in za takšno tč ni nikoli prepozno .. priporočam pa seveda termo shop kot vsi uporabniki pred mano in me tudi ne šokira , da jih vsi priporočajo , ker so z razlogom najbolj znani v Sloveniji

strokovnjak za toplotne http://www.klimasapo.si/wp/

Zakaj bi bila prepozna?
ČE je vreme ugodno se zadeve montirajo v vseh letnih časih. Edino za preveriti je aktualne razpise in subvencije.
Poimensko težko svetujem takole, a obrnite se na zastopnike, oni vam lahko predlagajo lokalne izvajalce.

Se strinjam da niste prepozni, glede Termoshopa imam pa dvome, glede na to koliko samoreklame potrebuje………

Sam je res zanimivo, kako so se v soboto zvečer ob 11h našle 4 osebe in hvalile Termoshop, čudno naključje. Razmak med odgovori je pa ravno tak, kolikor dopušča sistem, da ne ponoviš odgovora.

Jaz zaradi takege pritlehnega načina naredim obvoz pri dobavitelju Termoshop. Mogoče so dobri, vendar če se tukaj pretvarjajo, se zelo verjetno tudi pri čem drugem.

Ni prepozno, preberite https://www.zurnal24.si/pod-streho/varcna-hisa/neumni-nasvet-znanca-je-bil-zanju-skoraj-usoden-347840?lnlArticle

Sandraa,
termo…, je eden izmed ponudnikov, ki ti/naj izdela ponudbeni predračun. So tudi pri Petrolu agilni, niso pa vedno takoj odzivni. Imaš ECE – pisarna v Celju. Pa GENI je še tu. Vsekakor bodi previdna pri samih prejetih ponudbah.
Ssapo je/bo žal kar nekaj časa ( vsaj 2-3 meseca) izven aktivnosti. Je pa primeren.

Spoštovani,

opravičujemo se, če se morda kdaj ne odzovemo takoj, vendar poiskati najboljšo rešitev, včasih terja nekoliko več časa. Ravno zato vas vabimo, da se oglasite v Energetskem centru Petrol v ljubljanskem BTC-ju, kjer vam bomo odgovorili na vsa vprašanja na razstavnem prostoru, pa si boste lahko ogledali tudi različne rešitve za svoj dom.

Lep pozdrav,

Tina Repenšek
Energetski center Petrol
Petrol d.d., Ljubljana

Spoštovani,

opravičujemo se, če se morda kdaj ne odzovemo takoj, vendar poiskati najboljšo rešitev, včasih terja nekoliko več časa. Ravno zato vas vabimo, da se oglasite v Energetskem centru Petrol v ljubljanskem BTC-ju, kjer vam bomo odgovorili na vsa vprašanja na razstavnem prostoru, pa si boste lahko ogledali tudi različne rešitve za svoj dom.

Lep pozdrav,

Tina Repenšek
Energetski center Petrol
Petrol d.d., Ljubljana
[/quote]

Vi raje vrnite kupnino za Planico, potem pa se začnite ukvarjati z energijo….

Nikoli ni prepozno. Če se za elektrarno odločite v kratkem, boste lahko že letos popolnoma samooskrbni z elektriko, hkrati pa vam naredimo tudi toplotno črpalko. Izpolnite kontaktni obrazec na Vaš link potem pa se slišimo glede vseh podrobnosti.
Uspešen dan še naprej

Kot so napisali že uporabniki pred mano – ni prepozno. Razumem iz kje izhaja takšno mišljenje (asociacije na besedo “toplotna” ipd.) ampak definitivno imate še čas 🙂 Kje v okolici Celja pa ste? Jaz sem v Šmarjeti in vam lahko v živo povem kaj več našo smo dobili zmontirano od termo shopa zrak/voda toplotno črpalko termo plus Mitsubishi.

Da še jaz dodam svoje mnenje: ni prepozno. Na trgu je veliko ponudnikov storitev in še več podjetij, ki delajo toplotne črpalke. Najboljša stvar, ki jo lahko narediš je, da se pri različnih podjetjih pozanimaš o cenah in poteku montaže in potem zaprosiš za ponudbe. Mi smo se odločali med petimi podjetji, vsi so izdali ponudbe in potem smo sprejemali odločitev. Izkušnje imam samo s tč zrak/voda od Daikin Altherme, ki so nam jo zmontirali na tshopu. Oni so nam tudi talno ogrevanje delali in nimam nobene kritike, edino pozanimaj se glede cen in ekosklada, da boš najboljše finančno čez prišel.

Oni so res dobri, ja. Všeč mi je, da ne komplicirajo za brez veze in ne nategujejo svojih strank. Od drugih ponudnikov sem dobil sto in en razlog zakaj rabim najboljšo opremo (ki si jo niti nisem mogel privoščiti) pa še noben razen ts mi ni omenil ekosklada ..

Spet so plačanci iz termoshopa dobili domačo nalogo hvaliti podjetje, ki očitno ni dovolj kvalitetno, da bi s svojim delom prepričalo.

Seveda ni prepozno. Jaz sem kar nekaj časa iskala, ker se ne najbolj spoznam na te zadeve ni bilo lahko izbrati.

Tako da priporočam da se najprej poznimaš pri kakšnem podjetju kaj sploh pride v poštev zate. Govorila sem s temi: https://prealpi.si/ in so bili res prijazni. Niso prodajalci ampak uvozniki in so me potem napotili do raznih monterjev, tako da se lahko na koncu sam odločiš koga izbereš.

Drugače imaš pa precej izbire na emundii. Ampak res priporočam, da se prej najprej posvetuješ s kom, ker ni majhna investicija!

Objava čaka odobritev

New Report

Close