Najdi forum

Renovacija Stanovanja

Pišem saj imam par vprašanj. Renoviram stanovanje 30m2, ker pa se ne spoznam ravno na cene bi prosila za vašo pomoč.

Elektrika:

Zamenjava celotno elektroinstalacije in tudi izdelave električne omarice. Material in vse vtičnice, stikala bo kupil električar. Delo in vse bo bilo brez računa na ni davka. Sedaj me pazanima kolikšna je realna cena za vse to saj nočem da bi me prinesli okrog.

Zidar:

Delanje vdolbnih kanalov za cevi za elektroinstalacijo, omet sten, ravnanje sten, pozidava wc kotlička, zaliti in izolirati tla v kopalnici, zaliti tla po stanovanju z estrihom (celotno stanovanje po robu 10 cm saj gredo tam cevi za elektriko). Estrih kupujem jaz. Polaganje ploščic v kopalnici do vrha 2,04 m2 in v kuhinji (3m2). Urna postavka 13€ prav tako vse brez računa. To vse je uredu vendar spet nevem koliko bi bila okvirna cena vsega tega in koliko časa bo potrebno, da bo vse narejeno…? Zidar mi ni želel podati nobene cene niti okvirne odgovoril je da neve koliko bo vse to prišlo. Ravno zaradi tega sem malo v skrbeh saj nimam predstave koliko naj bi vse to prišlo zato sprašujem vas, da mi podate okvirne cene tako bom imela okvirje da mi ne postavlja na koncu kakšnih ogromnih zneskov.

Hvala za vašo pomoč in nasvete.

Upam da vas okoli prinesejo, tako kot v i želite prinesti okoli vse nas.

Na primerjaj_pika_si so približne cene, poglejte tam. Poiščite še kakega izvajalca in naj vam naredijo ponudbo.

Pa še nekaj v razmislek. Vi ne želite, da bi vas prinesli okrog, a za garancijo, da do tega ne bi prišlo, ne želite plačati.

nova
Uredništvo priporoča

Nevem od kje toliko zlobe do osebe katere sploh ne poznate. Vse slabo kar želite drugim je to samo slabo za vas. Jaz želim vsakemu le vse najboljše. Forum je namenjen temu, da se pomaga,svetuje. Tukaj sem vprašala za nasvet koliko pride takšno delo saj ni nič narobe, če tega nevem. Plačala bom vsakega pošteno! Koga želim prinesti okrog s tem ko sprašujem za nasvete in pomoč?

Jaz želim plačati ni problem v denarju ampak v tem da nimam predstave koliko vse to dejansko pride in zato potrebujem nasvete ljudi kateri imate kakšne izkušnje. Kje piše, da jaz ne želim plačati? Zidar mi ni znal postaviti nobene cene rekel mi je da neve koliko bo prislonin koliko casa bo delal kar pa se mi zdi zelo cudno saj bi tudi vsak od vas zelel da vam delavec poda okvirno ceno in vam verjetno nebi bilo vseeno, da niti ne veste koliko vas bo vse prišlo. Rada bi tudi vedela kakšna bi bila realna ocena vas ljudi, ki ste že imeli kakšne izkušnje da bom sama sploh vedela kje sem. Zaradi tega ker vas vse sprasujem za nasvet še ne pomeni, da zdaj ne želim plačati ali da je kakorkoli problem plačilo. Odprla sem novo temo saj je vsak primer zgodba zase saj me zanima trenutno stanje teme iz leta primer 2013 mi ne pomagajo saj so bile takrat cene drugacne. 🙂 Vse kar potrebujem je kaksen nasvet da me usmerite saj se na taka dela in cene zal ne spoznam.

Ali se norčujete iz nas ali kaj? Iz spodnjega ni razvidno, da bi radi plačali pošteno….

Mogoče vam ni ostalim na drugih forumih je dejansko pomagajo in svetujejo ne pa trosijo negativno energijo kot jo vi tukaj. Jasno je kot beli dan zgoraj napisano, da sprasujem za cene storitev koliko to pride edino na tak nacin bom vedela ali je cena, ki mi jo postavljajo realna ali ni saj drugace nemorem vedeti nisem jasnovidna niti nisem jaz sama zidar ali elektricar da bom kar vedela realne cene. Vi pa ocitno tudi ne veste saj komentirate vse prej kot odgovor na moje vprasanje in problem.

Vi ne sprašujete za cene temveč kako prinesti okoli državo in s tem vse nas, ki trdo delamo.

Tudi sama delam potem prenašam okoli samo sebe v prvi vrsti. Koliko ljudi danes dela se poleg služb da lahko prezivijo ste se mogoce vprasali??? V mojem bloku v Ljubljani skoraj vsi! Vzela sem sodelavca kateri tudi zna to delati in on nima racuna, da mi ga da saj je zaposlen tam kjer sem jaz. S takimi osebami ki želijo še kaj zaslužit z delom ni nič narobe. Raje se spravi na tiste, ki se ukvarjajo z drogo, nasiljem bo bolj pametno kot da glasno pametujes skrit pod enim imenom na forumu. In pa začni v prvi vrsti pri sebi boš rekel, da nisi nikoli v življenju nič plačal nikomur na roke in si čisto vedno za vse imel račun potem spadaš v 1% populacije saj v povprečju imajo čisto vsi kakšne znance, ki jim kaj kdaj delajo.

Če imate znanca, ki vam bo naredil brezplačno, kar pogumno, samo potem ni jasno zakaj sprašujete za cene.

Če sami želite goljufati, ne obtožujte še drugih.

Hahahahahahhaha 😂😂😂😂😂😂😂😆😂 Brezplačno si me nasmejal. S poštenim plačilom danes ni nič brezplačno. Če imaš ti okoli sebe take osebe to ni moj problem NE OBTOŽUJ PA NEZNANCEV DA SMO nevem kakšni, ker tebi ni všeč vprašanje ali način le tega čeprav je bilo napisano čisto kulturno in na nivoju. 🙂 Normalno da vprasam za cene saj je lahko 10x znanec pa ga nebom placevala zato po moznosti toliko kot bi lahko nekoga z racunom nasla potem raje najamem tako nekoga zato tudi sprasujem.

Zlato pravilo takih zadev je, da imaš izdelan dober projekt ali pa čim bolj natančen popis del. Druga stvar takih zadev je, pridobi vsaj 3 ponudbe. Na ta način boš seveda lahko primerjala cene med njimi. Kar takole posplošeno spraševati tu ali je cena ok je brezveze, ker nihče ne ve NATANČNO koliko dela in nakupa materiala je. O stroki ne opažam, da bi bilo kaj govora, zanima te le kako čim ceneje to narediti oz. da so cene normalne, zato bi bilo to vse.

Iz tvojega pisanja je razvidno, da si nepostena, tako da te nihce ne obtozuje….taka pac si. Prej ali slej se ti bo to vrnilo kot bumerang.

In ja, ponosen sem da sem s postenim delom dosegel kar sem….glede na tvoje zapise precej vec kot ti.

Ne želim narediti najceneje niti najmanj. Vendar si neznam predstavljati ali so cene realne, ki so mi jih postavili. Sem sla na forum kn vprasala saj priblizno da mi kdo poda mnenje, ki je ze imel jaj podobnega, da bi dobila vsaj obcutek. Sem pa ze sla na moj mojster in omisli.si saj vidim, da bo ta opcija hitrejsa od tega foruma saj mi nihce ne poda nobenega mnenja. Mudi se mi to je problem in ne denar. Zatadi casovne omejenosti nimam casa raziskovati 1 mesec placala bom posteno, denar imam rada bi samo vedela koliko so normalne cene da se znam orientirat in potrditi takoj osebe ne da jih iscem in vozim nevem koliko na oglede saj nimam casa. Sem pa zdaj videla da v 3 dneh foruma ne izves kaj dosti. So se javili tudi uredu ljudje kateri so mi na privat podali mnenje in sem jim hvalezna. Ni vse v denarju in nismo vsi skrti. Koliko ljudi je ze sprasevalo koliko kaj stane in je na forumu ogromno tem in so jim vsi normalno odgovarjali brez mnenj da pa nisem postena, da nebom placala, da sm skrta in me zanima samo cena en kup nesmiselnih komentarjev kot da sem napisala, da iscem najvenejsega delavca ali kje to pise?

Za goljufanje ne sprašujte na javnem forumu.


To sem vam že na začetku predlagal…

Pa pike in vejice postavljat se naučite, da bomo vedeli, kje se ena misel konča in začne druga.

Ko bi le toliko energije vložili v iskanje mojstra, kot ste ga v tole pisarijo na forumu…

Delavce sem izbrala na podlagi izkusenj, natancnosti in tudi cene. Izbrala sem srednji rang nikakor ne poceni ne pa tudi najdrazjih. Tukaj ste se vsi obesilinza ceno. Jaz sem definitivno samo postena in zelim posteno vsakogar placati. Mene je zanimalo samo okvirno, da bi mi kdo pomagal s cenami, da bi se znala kot nekdo, ki je zacetnik in se ne spozna na zadeve ocenit kaksno je moje stanje. Ali sem dobila normalne in postene ponudbe ali so mi racunali veliko vec. Najlazje je postavljati cene nekomu, ki nic od nic neve in take osebe na koncu dostikrat preplacajo vse zadeve zelo drago. Gre se mi samo za fer in posten odnos katerega pa nemorem oceniti pri neznancih v stroki o kateri se mi niti sanja ne. To je celotno bistvo. Ni mi pa tezko placati niti najmanj delam nadstandardno stanovanje in vlagam dosti denarja v njega saj ne gledam samo na denar kot tukaj pisete vsi. Razumem pa da ste tako v vecini navajeni saj danes poteka vse v tem svetu o denarju. Nihce od vas pa ni niti pomislil, da sem jaz samo prerosta in postena punca katera neve nic o temu in si ne zeli, da bi to naivnost in prijaznost ljudje izkoriscali kot se mi pigosto dogaja zaradi tega, ker sem skoz prijazna in spostljiva. Lep dan vsem. So se nasli ludje, ki pa so mi pomagali in me usmerili z napotki in mi tudi priporocali tudi vodovodarje, da sem tako nasla tudi osebo za kopalnico. Smo z deli v popolnem teku in vse poteka perfektno. Tako, da zahvala vsem, ki so pa mi pomagali in razumeli namen mojega sprasevanja. Nismo vsi skrti meni osebno ne pomeni denar nic saj mi v zivljenju pomeni vse prej kot pa denar. Bolj mi je pomembno to da se ne delajo norca iz mene in me izkoriscajo in iz tega razloga sem tudi sprasevala vse to.

Kdor je zelel pomagati in razumeti je to to tudi razumel in pomagal. Pisem cisto razlocno in tudi znam perfektno pisati. Moje pravopisje in slovnica je boljse kot si lahko predstavljate. Seveda najlazje je obsojati ne pa pametno pomisliti iz kje na kaksen nacin pisem. Iz telefona vmes ko pocnem en kup stvari tako, da je popolnoma razumljivo, da potem pride do taksnih napak pri pisanju. Upam, da ste me uspeli vsaj zdaj razumeti. Verjetno tudi zdaj ni vredu vem manjkajo sumniki. Lp

Draga Mimi : toliko o poštenosti :

Objava čaka odobritev

New Report

Close