Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Služnost, Telekom in sosedje…

Služnost, Telekom in sosedje…

Naš zaselek izklapljajo iz bakrenih paric in nadomeščajo z optiko. Poklicali so me iz Telekoma in mi že tri mesece nakladajo eno in isto, pač priklop optike, nekajkrat je bil pri meni (brez moje prisotnosti) njihov tehnik si je ogledal traso ter ne že mesece klicari za ureditev služnosti za sosednjo hišo in sicer kopanje po moji cesti. Ker sem lepo povedal, da služnosti pač ne dam (človeku daš drugo možnost, tretja pa je proti pravilom človeštva, v detajle ne bom šel), so mi poslali pogodbo za vpis služnosti v ZK. Pri tem je vpisana trasa za mojo hišo in kopanje po moji parceli (rob ceste, makadam) do sosedove. Odškodnina znaša 0.00EUR, sosedje žleht ko hudič, tako da se ne strinjam z začrtano traso za sosede. V preteklosti so že imeli možnost priklopa na optiko, ampak se za to niso odločili, ker so bili pogoji takšni, da bi morali optiko dati tudi naslednjemu sosedu, ta naslednjemu in so nekateri zaradi teh morali iskati služnosti drugje in kopati po nekaj 100 metrov okrog njihovega zemljišča (namesto samo 5).

Torej, kaj lahko Telekom doseže pri meni? Nekaj sem bral, da vstopijo v igro pravne zadeve in se služnost vseeno vpiše. Čez čas bi ob tej cesti rad uredil okolico, škarpa, asfalt, vprašanje je tudi kako je z ostalo infrastrukturo pod cesto (sem priseljenec)… Tehnik je sicer predlagal preboj pod cesto, ampak se z ničemer ne strinjam. Kakšne pogoje jim lahko sam postavljamo?

Hvala za odgovore.


Če bi šlo za izgradnjo osnovne oz. hrbtenične telekomunikacijske linije, bi v teoriji imeli pravno osnovo za “nasilni” vpis služnosti, za izgradnjo optičnega omrežja pa nimajo pravnih sredstev.

New Report

Close