Najdi forum

Okna-zvočno izolativna

Pozdravljeni,

ima mogoče kdo kak nasvet. Preselila sem se k partnerju na zelo hrupen predel v Ljubljani, ob obvoznici. Žal ima vsa okna po celi hiši dvoslojna. Ni ga toliko motilo, da bi pred nekaj leti ob menjavi dal trislojna okna, ki bi zagotovo boljše ščitila proti hrupu.
Izvajalca oken sem kontaktirala in edina možnost bi bila debelejše steklo v obstoječa okna, ampak mi ne morejo zagotoviti, da bi bilo dosti boljše.
Okna so stara šele 5 let, ko jih je menjal, je bila precej velika investicija, cca 5000 EUR.
Mogoče obstaja kakšna možnost obstoječa okna prirediti tako, da bi bila trislojna?
Prodaja teh oken verjetno ni smiselna…? Je tudi panoramska stena med njimi. Mislim, da je bilo delano po meri in vprašanje, če bi še kam drugam pasalo.
Ko zaprem okna, vrata, se hrup še vedno precej neznosno sliši iz obvoznice in ker je to podnevi in ponoči, nekaj moram ukreniti.
Hvala vnaprej za kakšno idejo, nasvet…

Preverite še način vgradnje, po obodu oken in preboj zvoka skozi škatle rolet/žaluzij. Morebiti je tu vzrok.
Drugače masa duši zvok. Več kot jo je, slabše zvok prehaja.
Če ne bo šlo drugače, razmislite o vgradnji dodatnih oken na zunanji strani, kot so bila včasih škatlasta okna in se tako omeji zvok. Približno tako, kot se spremeni glasnost, ko se balkon zastekli. Tu morda ni potrebno, da so ravno troslojna, ker dvoslojna že imate.

New Report

Close