Najdi forum

Služnost parcele

Pozdravljeni, kaj pomeni, če ima neka parcela služnost pri vodovodu, elektro? Ali moraš vseeno vprašati lastnika parcele, preko katere bi napeljal vodo, elektriko, vprašati za dovoljenje? Ali je potrebno plačati tudi odškodnino? Moj primer je tak, da na sosedovi parceli stoji ele. omarica kamor se bomo priklopili. Elektro ima vpisano služnost.
In če daš sam služnost za neko zadevo svojemu sosedu in se vpiše v ZK ali potem on laho kople kjer želi in kadar želi? Kakšne izkušnje imate ozoroma kako je to urejeno?

hvala za odgovore

Če prav razumem, boste imeli el. priključek v omarici, ki je na sosedovi parceli … torej boste morali do svojega objekta potegniti el. kabel in s tem bo gradnja el. priključka posegala tudi na sosedovo parcelo (prekop). Za tak poseg pa potrebujete služnostno pravico na sosedovi parceli za potrebe izgradnje elektro priključka. Sestavni del služnostne pogodbe je tudi grafični prikaz poteka trase, širina ipd. In ja, služnost vam lashko lastnik tudi zaračuna.
Elektro ima sicer lahko vpisano služnost za omarico, nima pa najbrž vpisane služnosti za izvedbo priključka do vaše parcele.

Hvala za odgovor. Ja, na sosedovi parceli je omarica, ktere je verjetno isti lastnik kot lastnik parcele, katero bom moral prekopati. Od nje bi se vleklo napeljavo do moje omarice. Sem se bal, da bom moral lastniku parcele za prekop plačati odkupnino. Dotični sosed ni ravno pripljubljen v vasi. Moram poklicati na elektro in mi bojo bol točno povedali, predno grem kaj tega lastnika nadlegovati.

Tako, je zase boste potrebovali služnost. Da jo ima Elektro, za vas na Upravni enoti ne bo dovolj. In tako za vsak vod. Je pa lahko ena služnostna poodba. V dikcij se lahko tudi navede, kje naj bi to potekalo in v kakšnem pasu.

Sem govoril z elektro. Nevem zakaj se služnost vpisuje v ZK če je pa brezpredmetna. Če lastnik parcele ne podbiše za dovoljenje za prekopavanje si lahko tisto služnost vsi vtaknejo v rit. Bom moral od vrat do vrat in malo povprašat, kdo se me bo usmilil….. Pa verjeti na besedo, da bo to čez nekaj mesecev še veljalo. Da nebom postal lastnik parcele brez možnosti priklopa na ele. omrežje….

New Report

Close