Najdi forum

kredit za novogradnjo

Pozdravljeni,
kakšne so vaše izkušnje s krediti za novogradnjo. Vzela bi kredit za 70.000 za 15 let. torej, ali je bolje hipotekarni, kakšna obrestna mera: fiksna ali spremenljiva?
Izkušnje, prosim.
Hvala in lp

Ponavadi je hipotekarni, zagotovo pojdite na več bank in predvsem ponavadi na tiste, kjer imajo kakšne ponudbe za zeleno gradnjo ali kaj podobnega. So obrestne mere kar precej nižje.
Ostalo pa bolje , da pove še kak finančni mojster.

Na 15 let lahko dobiš tudi kredit, ki ga zavaruješ pri zavarovalnici in ti ni treba dat nepremičnine pod hipoteko. Le za znesek se moraš spogajat, običajno je v teh primerih le do 50.000, ampak se da zment tudi za več. Tole si poglej, je krn natančno vse razloženo, pa še primerjave med bankami so narejene.

https://www.zurnal24.si/pod-streho/primerjava-stanovanjskih-kreditov-posojilo-najbolj-ugodna-banka-razlike-tudi-nekaj-tisoc-evrov-328630

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav. Tudi jaz sem v obdobju iskanja financiranja za novogradno. Zanima me, kakšne izkušnje ste imeli s tem. Kako poteka črpanje kredita, če bi potreboval financiranje do konca tretje gradbene faze, streho, instalacije, fasado pa bi naredili v lastni izvedbi. Je to sploh mozno ali pa je črpanje omejeno na komplet izvedbo z materialom, na ključ?

New Report

Close