Najdi forum

Vinil- klik ali lepljen?

Kaj priporočate in zakaj?

Hvala.

Klik. Bolj enostavno polaganje, pa če sfališ lahko podreš. Pa še debelejši je.

Kako dolgo in kako dobro pa kaj drži klik?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Imamo položen vinil na klik in neka “pena” pod njim. Prednosti: enostavno polaganje – smo polagali sami, ne opazi se, če pod ni popolnoma gladek – raven, debelejši – obstojnejši. Smo ga pa kar nekaj časa iskali, ker sem želela gladkega, zaradi lažjega čiščenja.

Pozdravljen,
Lepljen. Vsaj pri nas je tako in ni mi žal. Obnese se super. Pri kliku je problem, če se ti ena recimo poškoduje moraš do tam vse podret pri lepljenem odrežeš ven poškodovano in samo zamenjaš.

V redu, ampak vinil naj bi bil obstojnejši od laminata. Samo zaradi tega razloga ne bi lepil. Najbolj pomembno je, kaj se zgodi po 5-10 letih. Pri kliku bi naj šel le ta narazen na spojih, če tla pred tem niso dovolj ravna. Kolk odstopanja pa je lahko, je pa težko vedet. Nekje sem prebral, da do pol cm na 2 ali 3 m dolžine.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ni res. Tudi vinil na klik lahko enostavno izrežeš z olfa nožem.


Ni res. Tudi vinil na klik lahko enostavno izrežeš z olfa nožem.
[/quote]

Aja, kako boš pa potem novo ploščo, ki ima pero in utor, vstavil? Jo prej razrežeš?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mi imamo lepljen vinil in mi je 100 na uro žal, ker čeprav ga imamo šele 3 leta, bi ga rada takoj vrgla ven in namestila kaj drugega. Naš vinil ni gladek in se vanj zariva prah in umazanija, katero se ne more očistiti le z vodo, ampak s sirkovo krtačo na kolenih na tleh. No, če bi bil naš vinil na klik, bi šel na smetišče, tako pa se ukvarjamo s tem, kaj naj položimo na vinil. Trenutno mislimo čez položiti kar laminat na klik.

atia … zakaj pa ste nezadovoljni z lepljenim vinilom? Ali lahko zaupate kakšnega in kje ste ga kupili? Hvala za odgovor 🙂

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close