Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ogrevanje stanovanja z IR paneli. Mnenja?

Ogrevanje stanovanja z IR paneli. Mnenja?

Če je vse tako simpl, se mi res splača preklopiti na ta način ogrevanja. Trenutno se ogrevamo na pelete in zapravimo preko jurja letno, medtem ko bi natanko toliko zapravili za panele (za 5 prostorov) in imamo mir za več kot 20 let. Pa še nobenih jajc nimaš. Peleti se nam večkrat zabašejo in že nas zebe. S paneli pa ni potrebno nobenega dodatnega dela. Štroma naj ne bi pokurili veliko. Na zdravje naj ne bi imeli škodljivega vpliva. Jeb*a je edino, če štroma zmanjka. Skratka plusov je neomejeno, če je vse to res. Zato me zanimajo vaša mnenja o tem načinu ograevanja. Še najbolj bi bil zadovoljen, če bi slišal mnenja tistih, ki se ogrevate s paneli. Kako se obnese? Kakšne so vaše izkušnje?

To ogrevanje je že postalo praksa pri Delovni akciji na POP TV…
Dajo jim še eno leto brezplačne elektrike, da ne bi takoj propadli zaradi računov, po enem letu pa……?
Sam imam panel v spalnici in zadostuje, saj uživam v spanju v hladnem prostoru, za kakšno večje ogrevanje več prostorov pa se nisem odločil, saj bi bili stroški elektrike preveliki!

To ogrevanje je že postalo praksa pri Delovni akciji na POP TV…
Dajo jim še eno leto brezplačne elektrike, da ne bi takoj propadli zaradi računov, po enem letu pa……?
Sam imam panel v spalnici in zadostuje, saj uživam v spanju v hladnem prostoru, za kakšno večje ogrevanje več prostorov pa se nisem odločil, saj bi bili stroški elektrike preveliki!
[/quote]
Pri toj Delovnoj akciji imaju oni za vgradnju te najnovije varčne IR Panele koji potroše pola manje struje!
To mi montiramo in vse stranke su jako sretne

nova
Uredništvo priporoča


Hudo!
Si ne predstavljam, da bi toliko dala za ogrevanje.

Paneli so super za prehodna obdobja, mi smo imeli 2 v spalnici, da bi imela v hiši le 1 sistem ogrevanja, pa je preveč riskantno.

Kakšno imaš izolacijo stavbe? Namreč moč panelov prilagajajo izolaciji hiše in slabša je izolacija več kilovatov porabi (močnejši IR paneli), dražje je ogrevanje.
Sem delala preračun za slabo izolirano hišo, pa se ni izšlo. So bili dragi. Po menjavi oken in fasade se pa že obstoječe ogrevanje toliko zniža, da se mi sama investicija v novo ogrevanje ne izplača več.

Sem človek rahlega zdravja in me vsaka malo bolj obremenilna stvar takoj vrže v slabše počutje. Tako so se izkazali tudi ti paneli. Zame to ni. Se počutim, kot da gorim, v resnici je pa vse v prostoru, mrzlo. Torej se “ogrevam” samo jaz.
Izogibati se moram tako ogrevanih prostorov. Spominja me na mikrovalovko, kjer je samo hrana vroča, šalica pa mrzla.

IR je tretje najdražje ogrevanje za oljem in UNP ter dražje od peletov, drv in toplotne črpalke.

Po moje je na elektriko med dražjimi ogrevanji. Ampak v delavni akciji jih zastopim, da se to daje, ker kar nekaj stanovanj sploh radiatorjev ni imelo. Še to naredit bi bil verjetno kar velik zalogaj, pa časovno potraten tudi.


Pri toj Delovnoj akciji imaju oni za vgradnju te najnovije varčne IR Panele koji potroše pola manje struje!
To mi montiramo in vse stranke su jako sretne
[/quote]

Kje bi lahko dobila te varčne IR panele za celo hišo in zanima me tudi montaža?
Hiša ni izolirana, stara skoraj sto let, vedno je hladna in zelo vlažna, pa bi radi prihranili pri ogrevanju.


Hudo!
Si ne predstavljam, da bi toliko dala za ogrevanje.
[/quote]
Normalno, da ne, v tisti čumnati kjer živiš je že sveča dovolj za ogrevanje.

Kje bi lahko dobila te varčne IR panele za celo hišo in zanima me tudi montaža?
Hiša ni izolirana, stara skoraj sto let, vedno je hladna in zelo vlažna, pa bi radi prihranili pri ogrevanju.
[/quote]

Varčni IR paneli ne obstajajo, tako da – nikjer.

Kje bi lahko dobila te varčne IR panele za celo hišo in zanima me tudi montaža?
Hiša ni izolirana, stara skoraj sto let, vedno je hladna in zelo vlažna, pa bi radi prihranili pri ogrevanju.
[/quote]

Še enkrat… pri neizolirani hiši je potrebna taka moč IR panelov, da nikakor ne more biti varčen.

Dobri dobavitelji pridejo in naredijo izračun koliko (oz. če sploh je) prihranek pri tem ogrevanju. Pri nas (pa je hiša precej mlajša a s slabo izolacijo – 5 cm perlit, stara okna) prihranka ne bi bilo.

Tudi če imaš hišo dobro izolirano….
Ne predstavljam si da bi recimo sedela za mizo, v glavo bi mi bilo vroče, pod mizo bi me zeblo.

Nekdo je pisal, da je kljub močnim panelom imel po kotih in za vogali pohištva 16 stopinj …

Misliš obratno. da bi ti bilo v noge vroče, v glavo pa zeblo? To niso infra peči, ki so bile včasih v brunaricah ob smučiščih.

To je OK, če si omisliš še svojo elekrtarno na strehi.

Kje bi lahko dobila te varčne IR panele za celo hišo in zanima me tudi montaža?
Hiša ni izolirana, stara skoraj sto let, vedno je hladna in zelo vlažna, pa bi radi prihranili pri ogrevanju.
[/quote]
Naša firma to montira po celoj sloveniji tako da lahko pustiš kontakt pa bomo mi to pregledali in ti dali najbolj varčne njemacke panele po zelo ugodno cijeni..
Za 50 EURA za struju na mjesec se bo grijalo na 22 stuonjeva u celoj hišoj


Naša firma to montira po celoj sloveniji tako da lahko pustiš kontakt pa bomo mi to pregledali in ti dali najbolj varčne njemacke panele po zelo ugodno cijeni..
Za 50 EURA za struju na mjesec se bo grijalo na 22 stuonjeva u celoj hišoj
[/quote]

Mi lahko poveste ime te firme?

Misliš obratno. da bi ti bilo v noge vroče, v glavo pa zeblo? To niso infra peči, ki so bile včasih v brunaricah ob smučiščih.
[/quote]
Glede na to,da jih pogosto montirajo na strop – se mi zdi,da je mislila kar prav. V glavo bi ji bilo vroče, v noge bi jo zeblo.

Meni sicer to ogrevanje ni napačno. Ima prijateljica. Je prijetna toplota, kot bi bil na soncu, tla so pogreta in če imaš kvalitetne (predvsem kvaliteten termostat) resnično ni mraz, tla so topla… skratka super.
Verjetno jih bova po obnovi montirala v kopalnico (namesto talnega gretja) in še en prostor, kjer imajo radiatorji problem segreti. Da bi pa dala celotno hišo pod tako ogrevanje pa se mi finančno ne splača, saj s termostati zadeva nanese kar nekaj.

New Report

Close