Najdi forum

Electrolux pomivalec

8 let, nikoli nič, perfekten, zdaj pa: najprej je na displayu gorela lučka kao prečrtana skodelica, se mi zdi kot da ni sušil dovolj ( ni bila dovolj vroča voda??), danes pa najdem hladno posodo, se mi zdi še malo milnato in mokro, par cm hladne vode na dnu pomivalca. Display gori, lučka v pomivalcu gori, vendar ne dela več.
Kaj bi to bilo, se ga splača popravljati? Hvala.

??

najprej bo treba stroj fajn očistiti, vključno z labirintom…to je glede ostajanja vode v stroju
očisti tudi dotok vode (priključek) + propelerje

stroj ne suši z vodo, amapk z “vročino”, ki je posledica vroče vode. v bistvu suši s t.i. “preostalo toploto”, toploto, ki jo je prejela voda i z njo ogrela stroj, posodo itd
tu je lahk grelc fuč. To stestiraš tako da, stoj, prazen stroj, zalaufaš na en hitr progam (imaš tistega 30 min 60 C) in nekje na sredini pranja stroj ustaviš in odpreš vrata. Pazi na paro.če pare ni, posksui se dotakniti vode, pazi da se ne opečečš. če je voda hladan je šel grelc (tvoj stroj ima pretočni gledec vode, ki je skit, ni na dnesu kot pri njegovih predhodnikih)

to malo poskušaj se poigrat, morda najdeš vzrok za tvoje nevšečnosti. jaz sem mel isto eluxa tam ene 7,8 let, samo par malenksoti menjal, samo na koncu je bil že res taok iztrošen, da sem se potem odločil za novega. Je bil pa špica

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/
nova
Uredništvo priporoča


Imel takega, ni katastrofa spodaj ima pomivalec kos pleha, ki deluje kot lovilec vode, če kaj v sistemu pušča se tukaj nabere voda, na tem lovilcu je plovec, ki avtomatično prekine delovanje stroja, ko se nabere voda, ki nekje odteka lučka sicer gori samo stroj ne dela, ko čez nekaj dni ponovno zaženeš stroj dela ampak spet čez nekaj časa prekine delovanje, dela zato, ker je malo vode izhlapelo in je plovec spet v normalnem položaju, serviser naj pogleda spodaj kje ena od cevk pušča.


Imel takega, ni katastrofa spodaj ima pomivalec kos pleha, ki deluje kot lovilec vode, če kaj v sistemu pušča se tukaj nabere voda, na tem lovilcu je plovec, ki avtomatično prekine delovanje stroja, ko se nabere voda, ki nekje odteka lučka sicer gori samo stroj ne dela, ko čez nekaj dni ponovno zaženeš stroj dela ampak spet čez nekaj časa prekine delovanje, dela zato, ker je malo vode izhlapelo in je plovec spet v normalnem položaju, serviser naj pogleda spodaj kje ena od cevk pušča.
[/quote]
Aja, ja splača se ga popravit ker cevka je nekaj € serviser pa tudi ne bo vzel veliko ker je malo dela v bistvu jst imam vgradnega in je bil v 30 min. popravljen in vgrajen nazaj tako kot prej, pred cca 3 leti je bilo 30€ ( domači mojster )

Najlepša hvala za odgovor ! 😘

New Report

Close