Najdi forum

Okrasni vrt in plevel

Ženske, ki lepo skrbite za svoj vrt, mi lahko poveste kako uredite, da okoli rastlin nimate plevela? Je kakšna posebna folija, ki se da spodaj? Pletje je eno, samo iščem boljšo rešitev. Hvala za nasvete.

Folija se uporablja za jagode in podobne “užitne” rastline, čeprav sem jo v tujini že videla tudi pod okrasnimi rastlinami, a domnevam da jo takoj, ko se rastlina vrste, odstranijo.

Uporabi zastirko iz raznoraznega mletega lesa. Dobiš v vseh vrtnarskih trgovinah. Pogoj – ravnina.

Zato pa bom jaz vse te proste dni namenila (tudi) pletju . Vse grede so namreč v strmini 😉


Lubje, med posajene rastline natreseš lubje s tem preprečiš rast plevelu.

nova
Uredništvo priporoča

To pa ni res. Trava in plevel zraste med lubjem. Tudi ce pod lubje polozis tkanino proti plevelu, trava in plevel prideta skozi. Ce pa lubje das direktno na zemljo ga drugo leto vec ni. Zleze v zemljo.


Ne, v bistvu tako malo plevela pride ven med lubjem, da ni omembe vredno seveda pa je treba natresti bogato zastirko tega lubja še bolje sekancev, ki jih prodajajo, veliki kosi lubja niso najboljša rešitev, ker med lubjem res rad pride ven plevel, cca 6-8cm na debelo sekancev pa kar občutno prepreči plevelu rast, težava je, da ljudje natresejo premalo oz ravno toliko, da prekrije zemljo kar je premalo, poleg tega je lubje bolj kot okras kot pa zaščita.

Izgubljam bitko s plevelom:) Lani sem pri določenih rožcah spodaj dala zastirko in čez še lubje. Tu pa tam pride kaj nepovabljenega čez, a zaenkrat je ok. Bom letos še eno plast lubja dala čez.
Ne vprašaj pa kako zgleda ob robu: plevel kar tekmuje komu bo uspelo priti čez. Razmišljam o postavitvi mini ograje-meje, samo mora biti dovolj nizka, da gre kosilnica nepoškodovano (eno ali drugo) mimo.

Nimamo gredic kot takšnih, temveč povsod nasutje prodca, le pri malinah zastirka iz lubja. Povsod prileze ven kakšen plevel. Ni za znoret, je pa čisto ok na par dni naredit obhod in pocufat ven tisto, kar prileze na plan.

Me je pa vrtnar opozoril, da plevel pride (tudi) z naravnimi gnojili, tako da zdaj vsakdo lahko da na tehtnico, kaj mu je bolj pomembno….

Vem, da neka fora mora biti, ker sem bila pri enih na obisku, ki imajo ogromen vrt z okrasnimi rastlinami, nobenega lubja, ampak vse okrog rož brez plevela. Ima pa ta vrt ženska, ki drugače hodi v službo in bi bilo nemogoče da bi bilo vsepovsod okoli rož, ki jih je res veliko, brez plevela.
Mogoče se še kdo najde s kakšnim nasvetom..

New Report

Close