Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom pomivalc stalno izčrpava vodo (če je postavljen vodoravno)

pomivalc stalno izčrpava vodo (če je postavljen vodoravno)

Kako se najhitreje in s čim manj šraufanja (dovodna voda, odvodna cev) lotim popravljanja in iskanja napake,

če mi pomivalc čim je priklopljen na štrom se vklopi in nekaj dela (domnevam da poskuša izčrpat vodo), in sploh

ni treba da dam na kak program. Ugasnjen, knof na 0, vtič v ele.vtičnici in dela/črpa. Sem že resetiral stroj in večkrat

dal iz štroma pa nič. Tudi čakal čez noč ugasnjen iz štroma.

Če ga postavim malo postrani naprej k sebi, neha to delat in je normaln. A se ga bojim tako zalaufat na program,

ker kaj pa če je kaj res narobe, in bom na koncu obstal s strojem polnem vode (ali celo, da bo kje curilo).

Domnevam da napačno sklepa da ima vodo v sebi in misli da jo mora izrčrpat.

V stroju noter ni vode vidne, je pa tam levo ko lahk še mal odšraufaš eno posodo – tam je voda do vrha. V in pod filtrom ni nič vode.

Vse te odprtine mi izgledajo čisto, tudi odvodna cev – sem jo staknil pa nič ne pomaga. Vse te odpertine še mal z roko segel

do koder je šlo.

Se je kak plovc zataknil ? kako prideš najlažje do njega ? upam da ni treba stroja na glavno obrnt,

ker se mi ne da z dovodno cevjo se zajebavat – jo bom teško spet vodotesno zašraufal 🙁

Hvala za hitre ideje !

Bosch?
Zalit akva stop!
Nekje je iz stroja vdrla voda v bazen spodaj kjer je akva stop!!

Zanussi pomivalc je, če to kaj igra vlogo, al so itak vsi enako narejeni… a lahko to posodo nekak spraznem, brez da dam stroj ven izpod elementov ?

Nič ni mokro/vlažno nikjer pod strojem. Tista leva odprtina polna vode mi je interesantna – a to je auqastop zbiralec ? Ker ta je višje kot filter, pa je filter prazen, ta posoda poleg njega pa polna – bi morala zarad gravitacije se iztečt v filter. Kot da je med filtrom in to posodo kaj zabito. Sem že poskušal z žico med njima prebit pa si ne upam preveč da kaj ne pokvarim kar je vmes. Kaj je sploh vmes ? Čemu sploh služi ta druga odprtina ki je zdaj polna vode ?

A ta odprtina (za nek zbiralnik spodaj) levo od filtra je aqua-stop bazen ?

in zakaj če ga dam postrani (iz waservage) pa se prične stroj normalno obnašat ?

ce ga nagnes se vec bo voda prtekla z njega in te zalila po copatih.
po vsej verjetnosti gre za počeno obtočno cev v navoju..
daj slikaj not stroj tako da bo videti desni kot zgoraj8 pa ven vzemi zgornjo košaro)

Skor si ga upam, samo malo magnit, tolk da ni v wasrewgi – da ni v vklopu “voda vun !!!”.

Sem spihal še iz posode za sol, in je šlo normalno ven v filter. Zdaj je posoda za sol brez vode.
zdaj sem ga pustil rahlo iz waserwage in zagnal, pa da vidmo. Sem si upal, ker ni nič mokro spodaj, vodo pa normalno izpira ven – preverjeno. Držite pesti, da ne bo poplave 🙂 !
(btw. včeraj je delal 5 ur (pa seveda nič končal ker je vbil samo na programu “voda vun!!”)

Daj mi vseeno malo več razloži kako izgleda tist navita cev spodaj, ki da je morda poknjena. Kam se pa ujame voda iz nje ? v aquastop-bazen ? Imate kej na netu to narisano, da si bolje perdstavljam ?

Hvala za vse hitre odgovore !!!

daj jutub zanussi-electrolux, how to fix wash zanussi ….
seveda za kaj več treba stroj iz pod pulta…

Ne najdem na Youtube nič pametnega.
Ko sem dal na pralni s čistilom in se je ful penilo, je malo šlo spredaj pri vratih ven (a to se mi je že kdaj zgodilo) — a te gumice ob vratih bi morale dihtat tudi če nagibaš stroj k sebi ? se pravi da moram samo še gumice sedaj zamenjat ?
(ker tisto izmetavanje vode v waserwagi se je nehalo, sedaj delajo programi normalno, in tudi eno pranje sem že dal čez pa ni nič teklo nikjer)
Se priporočam še za kak nasvet/namig kaj je bilo + odgovor za tesnila ob vratih zgoraj.

New Report

Close