Najdi forum

Pozdravljeni. Potrebujem nasvet. Danes sem bila na občini, da se pozanimam o parceli, ki bi jo rada kupila za gradnjo hiše. In mi referentka pove, da je cesta, ki poteka skozi naselje, kjer se parcela nahaja v zasebni lasti in da potrebujem soglasja vseh lastnikov ob tej cesti. Potrebovala bi torej soglasja za komunalne priključitve in za rabo ceste, ki omogoča dostop do hiše. Problem pa nastane, ker je na eni izmed parcel več lastnikov, ki živijo v tuji in referentka je povedala, da so neodzivni, saj so jih poskusili kontaktirati tudi sami. Po novem zakonu pa moraš imeti soglasje vseh, ne samo večine, kot včasih. Kaj narediti? Je bolje pozabiti na parcelo in iskati naprej ali je kakšna prepostejša rešitev, kot iskanje lastnikov po tujini? Se opravičujem, če je kaj nerazumljivo napisano, sem nova v tem 🙂 Hvala za odgovore

Bolje pozabiti.
Ne samo, da rabite soglasje, potrebujete služnostno pogodbo z vpisom v zemljiško knjigo. Pri notarju podpisano in overjeno.
Če je kot pravite tako, da se do lastnikov ne da priti oz so neodzivni, boste za ot potrebovali ogromno časa in živcev za nedoločen in nezagotovljen rezultat.
Kot rečeno, bolje pozabiti.

New Report

Close