Najdi forum

Cudni fleki po stenah

A se komu sanja kaj to je- imamo 4 leta staro hiso, s prezracevanjem, pasivna, vlage notri ni. Prejsnji mesec sem opazila na eni od povsem notranjih sten (pregradna v dnevni, nobene vode ali instalacij ni blizu) en okrogel flek, kot bi bilo mokro ali od olja. Povsem pravilno okroglo. Nansredini pa kot da bi bilo malo neke snovi. Sem mislila da je eden od otrok umazal, sem pobrisala in sem pozabila. No pa se nikakor ni posusilo. Nato sem identicna dva fleka, le manjsa, opazila v omarici, na notranji strani, ki se dotika stene ( ploscic pravzaprav) v eni od sob na cisto drugem koncu hise. en od njiju je tudi imel na sredini kot neko snov – ce si predstavljate je nekako tako, kot bi odtisnil s krogom moker madez in na sredino dal malce zobne paste. Sem obrisala no in mokri madezi ostajajo. Sedaj pa sem spet na drugen koncu opazila en podoben madez. A se komu sanja kaj bi to bilo. Gledam slike po googlu od plesni, pa ne izgleda tako. Poleg tega kot receno to ni v kakih kotih ampak na sredini.
Ce ima kdo kako idejo se priporocam.
Lp
Maja

Še kakšne druge instalacije – elektrika, tk vodi? So bile pravilno izvedene in glede na zunanjost tesnene?
Se to pojavlja zdaj v zimskem času ali ves čas?

En tak flek je na steni v dnevni, kjer ni nic, je le estetska funkcija da predeli prostor, je pa na robu kjer je navaden omet oz navadna stena in pa kamen- na stiku.
Druga dva sta se pojavila na notranjem delu visece omarice (torej na lesu, sploh ne na steni) – omarica je obesena na ploscice. Nobenih instalacij – kake pol metra dol je sicer cev za vodo.
Tretji pa na notranji steni v dnevni sobi, tudi tam ni blizu kakih instalacij.
Vsi skupaj so torej znotraj in nic blizu Instalacij. Kot sem omenila je hisa stara 4 leta in sedaj kak mesec nazaj sem to prvic opazila. Pomislila sem, da je to kaka plesen – taka da ni na bazi vlage ampak necesa drugega. Je mozno kaj takega?
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Lahko je kakšna reakcija ometa, lepila in kamna.
Instalacije niso samo vodovod in kanalizacija, tudi cevi za elektriko in telekominukacijo. Če je izpostavljeno zun. zraku, lahko ta potuje po ceveh in kondenzira, kjer ima za to pogoje.
Če je na pohištvu, kakšna zadeva v omari? Drugače je težko tako na daljavo, lahko samo ugibamo. Morda na ogled pokličete gradbince, ki so vam izvajali gradnjo, obrtnike…?

New Report

Close