Najdi forum

Izklop elektrike

Če se kdo spozna bi prosila za nasvet:
Sem v bloku, v petek mi je zvečer kar naenkrat zmanjkalo elektrike – v celem stanovanju – kot bi me nekdo izklopil. Pač v sekundi ugasne vse in tema.
Moja električna omarica z varovalkami – vse ok, nobena ni nič pregorela ne ni, niti fita ni ven vrglo.
Grem pogledat ven na hodnik, kjer so števci – moj števec (imamo digitalnega) kot izklopljen. Vsi ostali normalno delajo, moj kot bi bil ugasnjen, na displeju nič.
Pride serviser dežurni in so mi rekli,da je pregorela varovalka in kabel od varovalke do števca v tej zunanji električni omarici. (domnevno naj bi bilo to).
Zdaj me pa zanima če bi pregorela varovalka na števcu v električni omarici in skurilo kabel kaj je lahko to razlog? Ker mi je čuudno,da mi električar reče, pač to je staro 30 let se je počasi kurilo in pajcalo in zdaj je dokončno pregorelo – meni je to nemalo čudno, saj kabel se ne sme počasi pregrevat, saj lahko pride do kratkega stika in požara. Tako,da mi je to čudna razlaga električarja.

Zanima me tudi ali ne bi moralo tudi meni na omarici v stanovanju se kaj zgoditi, vreči ven fit ali kaj podobnega.
ne pa da domnevno samo zunaj pregori. V stanovanju vse ok. Tudi ko so tam zamenjali, v stanovanju je vse delalo normalno naprej.

Pred kratkim smo imeli tudi v stanovanju električarja in je vse pregledal in je vse ok, kar se omarice z varovalkami v stanovanju tiče.
Zato mi je čudno, da zunaj v omarici, kjer je števec, bi pa kar nekaj pregorelo – kot rečeno ali ni to povezano, da bi moralo se prej v stanovanju poznati napaka, ne pa zunaj.

Se kdo spozna na elektriko , in ve kakšne so te povezave? Ali je omarica s števcem zunaj ločena v smislu povezav in napak od stanovanjske omarice z varovalkami? Čudno mi je namreč,da se na stanovanjski omarici ni nič odrazilo prej, če se je domnevno v omarici s števci kurilo in pregrevalo počasi – tako kabel kot varovalka.

Če se kdo spozna bom hvaležna za pojasnilo kako gredo te povezave in kaj bi se po logiki moralo kje odraziti. Ker zdaj mi je čudno,da se v stanovanju ob domnevni napaki zunaj ni nič zgodilo , da ni nobene zaščite pred tem. Po mojem bi morala biti.

New Report

Close