Najdi forum

Pralni stroj – težave

Pozdravljeni,

Imam kakšnih 6 let star pralno-sušilni stroj z zgornjim polnjenjem. Spomladi oz. zgodaj poleti se je zgodilo, da sem odprla vratca in je bila povsod vidna pena. Do takrat se ni to nikoli dogajalo. Uporabljam samo tekoči detergent. Količino malega pokrovčka, ki ga zlijem naravnost v boben. Sem sčistila kar se da dobro dozirno posodo na vratcih, ki je bila uporabljana v začetnih letih uporabe stroja. Tudi filter spodaj sem odpirala in čistila. Poklicala sem serviserja, ki je dejal, da so cevi ok in da so vsi deli v redu. Potem je nekaj časa šlo, pred kakšnim tednom pa se je spet začel pojavljati problem z ostajanjem pene. 2-3x je šla tudi voda čez med pranjem.

Kako naj preverim, če kljub ostanku pene stroj morda le dobro spere detergent iz oblačil? Imam namreč 2 majhna otroka z občutljivo kožo… Naj še povem, da recimo 1x mesečno ali na malo dlje časa perem kuhinjske krpe na 90*C. Prav tako sem poskusila prati s praznim strojem in večjo količino kisa. Pri vsakem pranju izberem še opcijo dodatnega izpiranja, pena pa je še prisotna.

Se da storiti še kaj oz. preveriti situacijo? Bi bilo smotrno poklicati še nekoga drugega, da pralni stroj pogleda? Ma so serviserji pri nas dragi kot packa! 🙁
Upam da bodo kmalu popusti, če bom že morala kupiti novega…!

Pozdravčki!

New Report

Close