Najdi forum

Praznjenje greznice

Kupil sem hišo, lastnik me je opozoril, da je potrebno greznico prazniti vsako leto. Na komunalnem podjetju informacij o praznjenju prejšnjega lastnika nimajo, ugotovili smo z ogledom na terenu, da je greznica nedostopna tako s tovornjakom kot s traktorjem (dovozna pot, nivo greznice je mocno pod parkiriscem in crpalke niso dovolj mocne) Pred leti so prejsnjemu lastniku poslali izjavo, vendar je ni podpisal. Lastnik je placeval mesecni prispevek s katerim je bil upravicen do enkratnega praznjenja greznice vsake tri leta. Sedaj naj bi jaz podpisal izjavo, da mi nebi obracunavali mesecnih prispevkov za greznico.

Zanima je, obstaja kaksna zakonodaja, kaj lahko naredim, kako spraznem greznico, dobim potrdilo po uradni poti, ker slej ko prej se bo nasel kdo, ki se bo dregnil v to, ce bom greznico enostavno praznil po bliznjem travniku. Hvala za odgovore.

Točno zato, da ne bi praznili po travniku, se podpišejo take izjave. 🙂
Lahko pa je greznica stara in narejena kot “pretočna”…in sama prazni tekoče vode in jo bivši lastnik sploh ni vsak mesec praznil….

Danes tako ali tako ne smete imeti več greznice, sploh ne take, ki je na izpust. Imeti bi morali čistilno napravo. Določbe so po prostorskih aktih in po zakonih in smernicah kom.podjetjih.

Se strinjam da čistilno napravo, kam pa z meteorno vodo, v kolikor ni nobenih odvodov?

nova
Uredništvo priporoča

Odvisno od zemljine, če je ponikanje možno. Tudi površinsko v površinske odvodnike je možno.
Primarno je ponavadi zahteva, da se meteorne vode ponikajo ali vsaj kako drugače zadržijo na območju (zadrževalnik, kapnica,…), da ni prevelika naenkratna obremenitev.

Hvala za odgovor, težava je v tem, da so tla ilovnata ter iščemo rešitev, kako odvesti “čiste” vode iz MČN .

Hvala vsem za pomoc. Zadeva je resena. Pri pregledu s strani komunalnega podjetja je bilo ugotovljeno, da je greznica dostopna za njihova vozila.

Zanima pa je sledece. Ali je potrebna cistilna naprava v prihodnje (nekje sem slisal, da bodo greznice po zakonskem roku se vedno dovoljene, ce je poseljenost obmocja majhna)? Kaksno cistilno napravo priporocate, tako cenovno kot po kvaliteti za recimo 5 uporabnikov?

Hvala za odgovore.

Izhodišča:
– povozna, nepovozna?
– problem s talno vodo ali ne, da ne izplava?
– betonska ali pe – določene pe imajo težave s stisljivostjo – res preverjena referenca
– sistem – sbr ali ne
(mnogo ponudnikov Tims, Armex, samo nekaj njih….)

New Report

Close