Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom strop z leseno oblogo – s čim zamenjati

strop z leseno oblogo – s čim zamenjati

Prosim za nasvete….

V mansardnem stanovanju imamo strope obdelane z lesom (ladijski pod ali kako se temu reče).
Po 30-ih letih bi rada stanovanje preuredila, ladijski pod mi ni več všeč. Pohištvo v stanovanju bi rada imela v beli barvi v kombinaciji imitacije lesa v sivo-rjavi barvi (tega naj bi bilo le za popestritev bele).

Zaradi željene barve novega pohištva, leseni strop v svetlorjavi barvi nekako ne paše skupaj, zato me zanima, če poleg knauf (gips kartonske) plošč obstaja še kakšen drug material za obdelavo stropa. Predvsem, če obstaja kakšen drug lažji material, saj so knauf plošče dokaj težke.

Znank mi je predlagala, da ladijski pod prebarvam v belo…ampak nisem kaj preveč navdušena nad tem…niti si ne predstavljam, kako bi to zgledalo…

Prosim za kakšne vaše ideje, nasvete, morebitne rešitve za moj primer…Hvala.

Točno to, bi bila tudi moja prva misle – prebarvati belo.
Razen, če vam niso všeč fuge, če so med deskami?
Še vedno lahko menjate samo to oblogo, ni treba, da so knauf plošče. Tudi druge lesene izvedbe so na voljo, ki nimajo tako opaznih fug in ja, prebarvane v belo.

Hvala za vaš hiter odgovor. Bomo premislili, kaj narediti…

nova
Uredništvo priporoča

Ne, ne in NE ga barvat v belo. Smo poskusili. Pol leta je blo OK (če zanemarimo trud z veckratnim brusenjem in strosek barve), potem pa je iz lesa skozi barvo zacel sekat tanin. Na izgled je bilo kot “poscano”…. spet brusenje, baravnje z barvami na razlicnih osnovah….) vsakic, po nekaj mesecih useka ven ista rumena reč…. po nekaj letih in treh sanacijah, 1000 eur za pripomocke in barce smo obupali in poknaufali…..je ze 5 let mir….

Les se potrfa dol,
Se izolira, postavi kovinsko podkonstrukcijo, paropropustno folijo in čez knauf. To je najbolša gradbena rešitev…
vse ostale info o Knaufu sem na voljo na privat sporočila.
Lp Miha

Hvala, DrKnauf

bi še vseeno vprašala, kateri Knauf je najtanjši? (vprašanje 1)
Izkušnje s Knaufom sicer imamo. Smo sami (mož, sinova in jaz) preuredili en velik prostor v tri manjše. Sami smo naredili vso kovinsko konstrukcijo za predelne stene in stro ter prišraufali knauf plošče. Še zdaj po treh letih ni nikjer videti, da bi kaj popokalo (pri spojih plošč), tako, da pri tem delu smo res “tata mata”.

Sama navijam za knauf plošče, samo če bi bile vsaj 0,5 cm debeline, ker je mansarda in ne bi rada, da bi bil strop še nižje, kot je sedaj.

Pa še to…kakšno je tvoje mnenje…a je pametno, da bi plošče našraufali kar na ta obstoječi leseni strop? (vprašanje 2)
Jaz bi najraje dala ladijski pod dol. Ta ladijski pod je nabit na lesen viseči strop, tako da bi knauf pritrdili na leseno konstrukcijo. Bi to bilo v redu ? (vprašanje 3)

Prosim še za te odgovore. Hvala !!!

New Report

Close