Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Vlaga/plesen – najemniško stanovanje

Vlaga/plesen – najemniško stanovanje

Že dve leti živim v najemniškem stanovanju in imam od vselitve probleme z zamašenim nosom. Zato sem začela sumiti, da bi lahko imela težave s plesnijo.

Stanovanje je pritlično, v starejši hiši, ima termopan okna (nenehno odprta za zračenje), situacija s stenami je pa taka: neobdelane stene, nato 20cm lufta in položene gips stene vse naokoli. V teh gips stenah so nato zračniki zgoraj in spodaj, da “zrak kroži” (tako mi je bilo razloženo ob vselitvi). Na gips stenah ni sledu o plesni. Ko sem pa odstranila nekaj teh zračnikov, sem zadaj videla plesen na tej neobdelani steni. Fasada je bila obnovljena prb pred 25 leti.

Vlago v stanovanju sedaj merim že nekaj dni in je nenehno okoli 70-75 %. Zaznavam tudi neprijeten vonj, ki ga moram nenehno prikrivati. Na nekaj lončnicah se po vrhu zemlje nabira plesen, ki jo potem odstranim.
Pozimi se mi čez noč na oknih nabere ogromno vode – vsako jutro pobrišem oz zdaj zadnjo zimo sem puščala rahlo priprta okna in problema ni bilo oz je bil občutno manjši. Tudi pozimi res redno zračim s široko odprtimi okni.

Zanima me, glede na to, da je to najemniško stanovanje, kaj storiti? Plesni direktno ne morem sanirati/očistiti, ker je za gips stenami. Ali bi kaj pomagal razvlaževalec, da bi zmanjšala vlažnost na prb 50% in morda še ionizator za čiščenje zraka?

Selila se kako leto, dve še ne bi, ker je najemnina ugodna (sedaj vem, zakaj) in ker varčujem za nakup svojega stanovanja.

Vsekakor precej problematicno.
Dokler se za gispom ne odstrani in ne izkorenini plesen, v tem zivite in dihate. Trosi in spore so v vas in vsem kjer se lahko naselijo.
Vsi ostali ukrepi so bolj povrsinski.
Razvlazevalec da vsekakor.
Ionizator bo bolj malo pomagal.
Naslednii korak, drazji, bi bilo prezracevanje z rekuperaciji, da je vedno svez zrak v prostorih.
A bodo trosi za gipsom žal verjetno se vedno zivahni….

Zdravo,
tudi sama sem enkrat gledala stanovanje, ki se je oddajalo in je imelo čuden vonj. Prav simpatično je bilo v pritličju hiše, krasno urejeno. Ko sem prišla domov mi je bilo jasno od česa vonj. Nisem ga najela.

Plesen je zelo zelo nevarna za zdravje.Ni ga denarja, ki ti povrne zdravje. Jaz bi se preselila.
Enkrat sem v tujem šovu gledala kako se to zatira in sanira. Ni bil enostaven postopek, vsekakor je treba spore in vlago odstraniti drugače ne narediš nič.
Good luck!
LP,

New Report

Close