Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Renoviranje hiše in pridobivanje nepovratnih denarnih sredstev

Renoviranje hiše in pridobivanje nepovratnih denarnih sredstev

Pozdravljeni.
Prihajam iz socialno ogrozene druzine-oce in mati imata minimalne dohodke, z bratom sva se studenta. Zivimo v precej veliki hisi, ki pa je potrebna prenove. Zaradi starosti in slabe gradnje se je zacela pojavljati plesen, izolacije prakticno ni, okna se odpirajo/zapirajo ce jih res lepo pogledas. Sama prenova je zaradi stanja in nase financne sposobnosti ogromen zalogaj. Starsa sta se nekako “stara sola” in nista vesca o stvareh, ki so v danasnjih casih na voljo. Zasledila sem, da se lahko zaprosi za razlicna nepovratna sredstva. Seveda mi je logicno, da neki moras vseeno dati ampak ce drzava ali eu krije nek delez prenove je pa tudi super ane. Slisala sem za eko sklad pa razne eu sklade in me zanima kako je s tem (poskusam odpreti spletno stran eko sklada pa mi ne dela, zato se obracam na vas ce imate mogoce izkusnje iz prve roke). Kaksen delez lahko krijejo te skladi? Veste mogoce se za kaksne druge sklade in ce se med seboj izkljucujejo (npr da nesmes zaprosit za eko sklad in za kak eu sklad hkrati). Kakrsnakoli informacija je dobrodosla, da bom vsaj vedla v katero smer razmisljat 😉

Hvala in lp

Za eu sklade sicer ne vem in ne morem povedati, kako se obnesejo in kaj potrebujete.
Ekosklad v Sloveniji pa je precej utečena zadeva. Edino kar je pomembno, da zaprosite za subvencijo pred posegovm, potem morate žal sami kriti poseg in vam potem na podlagi računov zadeve povrnejo. Zneski so različni, a nekako je omejitev za 150m2 neto površine, spet odvisno od materialov in veliksoti investicije so potem obračunana povratna sredstav.
Predlagam , da se oglasite direktno na Ekoskladu in tudi pri energetksem svetovalcu in skupaj sestavite smiselno listo posegov in izbor materialov. Včasih je kaj na papirju ugodneje, na koncu pa ne. Vzemite si kar nekja časa.
Pri psoegih lahko delate tudi ločeno. Npr. najprej okna, potem izolacije podstrhe, potem fasada, itd.

New Report

Close