Najdi forum

Kocka na strehi

Pozdravljeni,

Z druzino si bomo preuredili zgornje stanovanje pri starsih.Ker bo prislo do manjsih sorememb bi me zanimalo, kdo mi lahko naredi kocko na strehi.
Hisa je dvokapnica.na strehi je ze manjsi kukerli.Mi moremo dvignit streho tako da bo nastala skoraj cez eno celo streho kocka, ki bo pokrita z kritino.
Razmisljal sem ce lahko naredim kocko na strehi iz lesa, noter vgradim balkonska vrata in okna?tezava je ker ne vem koga naj poklicem, da bi to kocko delal.Delajo to majstri,ki delaji strehe?kocka ce bo lesena mora biti izolirana in obita z osb ploscami.Enaka varjanta kot montazne hise.kdo to kocko od majstrov dploh dela?

Je boljse met zidano kocko?bojim se da ce bo zidana da bo drazje,saj rabis strojne omete in vse.
Hvala

Razmišljanje je dobro, načrtovanje pa prepustite projektantu. Obrnite se na arhitekta, ki vam lahko izdela načrte in spelje vse postopke.
Potrebujete idejni načrt in predvsem gradbeno dovoljenje in načrt za izvedbo PZI.

Glede izvedbe in materialov samih, pa se preveri stanje obstoječega objekta, nosilni sistem. Če je bolje, da se ne dela bistvene dodante obremenitve, se izdela vse kot montažni ali skeletni leseni objekti. In da, obvezno je zun.obod tako ali drugače izoliran. Sistem in izbor materialov določita skupaj s projektantom.

New Report

Close