Najdi forum

Voda v masažnem bazenu

Pozdravljeni!

Imam nekaj vprašanj glede vzdrževanja vode z vzdrževalnimi sredstvi v svojem napihljivem masažnem bazenu, ki vsebuje nekaj manj kot 1000 litrov vode.

1. Za vzdrževanje čiste vode uporabljam počasi topne 20g klor tablete, algicid special in pa pH-minus za zmanjševanje pH.

2. Ko smo postavili masažni bazen še nismo imeli vseh teh sredstev za vzdrževanje vode, imela sem le klorove tablete. Dodala sem klorovo tableto v plavalno bojo. Po tem smo masažni bazen 2x uporabili, ga tudi sproti segrevali in imeli vklopljen filter. Potem smo končno dobili še ostala sredstva. Izmerila sem pH z raztopljivimi tabletami in merilnikom in ugotovila, da je zelo visok, saj je bila rozno-vijolična obarvanost v merilniku. V bazenu je približno 1000l vode, kar pomeni, da bi morala za znižanje pH za 0,2 uporabiti 10ml pH-minusa, kar sem za začetek tudi dodala. Dodala sem tudi 10ml algicida special. Po dodajanju sem vklopila mehurčke, da bi se vse skupaj dobro premešalo. Voda se je začela peniti, v peni pa sem tudi opazila temno zelene-rjave koščke (morda alge??), ki so se začeli lepiti na rob in na plavalno bojo. Prav tako sem ponovno izmerila pH in ugotovila, da ni bilo spremembe po zadnjem doziranju. Dodala sem še precej pH-minusa in sproti preverjala pH pa ni pokazalo niti najmanjše spremembe. Izmerila sem tudi vsebnost klora, ki je malenkost nižja, kot je priporočeno, vendar imam sedaj bojo s klorovo tableto stalno v bazenu. Tiste delce sem potem poskusila odstraniti z mrežo, imam tudi vklopljen filter in stanje se je že nekoliko izboljšalo, voda se tudi nekoliko manj peni, zdi se tudi bolj bistra kot prej.

– Ali morda veste v čem bi lahko bila težava? Morda v trdoti vode in njenem visokem pH, in je potrebno dodati veliko več pH-minusa kot piše? Ali je težava celo v merilnih tabletah za pH? Skrbi me, da slučajno ne bi predozirala pH-minusa, ker sem ga dala že kar precej.
– Ali sem morda naredila napako in bi morala res že na začetku dodati vsa ta sredstva? Ali so vsa ta sredstva sploh je dovolj in ali mi morda še kaj manjka? Bi morda morala zamenjati vso vodo in dati vsa ta sredstva že na začetku? Kako naj rešim težavo? Kaj mi priporočate, da naredim?

To je kar precej vprašanj. Poleg kontrola delovanja merilnikov priporočam še,d a se obrnete na vzdrževalca bazenov, ki ima neprimerno več izkušenj z vso “kemijo” in obnašanjem bazenov.

New Report

Close