Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Rusitev starega dela hise in postavitev novega po novem zakonu

Rusitev starega dela hise in postavitev novega po novem zakonu

Pozdravljeni!

Zanima me kaksen je postopek po novem zakonu rusenja starega objekta, ki se drzik novejsemu. Na istem obmocju bi zgradili objekt istih zunanjih gaberitov. Razen v visino bi sli za 1.80m visje, da pridimo se mansardni del. Objekt bi torej imel se vedno 8x8m.
Zanima me, kaksen je postopek pridobivanja dokumetacije po novem zakonu in kako dolgo traja pridobitev dokumentacije po vasih izkusnjah.
Hvala za nasvete

Saj razumete pojem gabariti?

Se opravicujem za napacno obrazlozite situacije. Sem upala, da mi bo kdo vseeno znal svetovati.

Novo gradbeno potrebujete.

Po novem zakonu potrebujete elaborat stanja/posnetek stavb, ki so za rušenje. Za samo rušenje ne potrebuejte gradbenega dovoljenja.
Za novogradnjo, ker to po terminologiji je, pa potrebujete gradbeno dovoljenje. Dokumentacija za to je sicer manj obsežna. Potem obvezno potrebujete še PZI Projekt za izvedbo, preden začnete graditi. Z njim prijavite pričetek gradnje.
Časovno vam lahko povem edino, da so trenutno vse Upravne enote zasute s projekti po starem in so še tiste, ki so bile odzivne, roke podaljšale za vsaj 2-4mesece.

Zahvaljujem se vam za odgovor. Zanima me se samo ali je po novem za taksno dozidavo potreben tehnicni pregled objekta?

Načeloma ne, a vseeno lahko kdo pride pogledati, če hoče.
Kako se bodo držali pravil nove zakonodaje in v kakšni obliki nam je še vsem neznanka.
Naj bi bili pa inšpektorji bolj prisotni….

New Report

Close