Najdi forum

montaža klime

Zdravo, odločil sem se za nakup klime in me zanima če mi zna kdo odgovorit na vprašanja.
živim v mansardnem stanovanju in po nekaj krutih poletjih bi kupil klimo nekje 3,5kw 370€ in plačal standardno montažo (4m, preboj zidu do 40cm…) ki je 210€ = 580€. potem pa začnem gledati cenik za dodatno montažo in zdaj me zanima..
živim v 2. nadstropju recimo nekje 6,5-7,5m od tal. razumem da pride nekaj metrov več materiala in kakšna urica več dela kot pri standardni montaži, ampak tam je še postavka 250€ za avtodvigalo in 50€ delo na višini, kar bi z dodatnim materialom sam nakup povečalo za nekje 400€ = 980€. sprašujem se ali je to mogoče da moram za dobrih 2m dodatne višine plačati toliko več (sama klima je samo dobra tretjina vsega stroška) in ali obstaja kakšna cenejša možnost?
če prav razumem je potrebno pri servisu ki se dela vsake dve leti pregledati tudi zunanjo enoto, kar ponovno pomeni najem avtodvigala in delo na višini plus strošek rednega servisa in smo spet na 350€ vsaki dve leti, pa mislim da tukaj sploh ni vključena cena samega plina.
mi lahko kdo pove svoje izkušnje, je mogoče priti ceneje skozi in kako? ali je to kar sem napisal realnost?
hvala za odgovore

New Report

Close