Najdi forum

Pozdravljeni. Rada bi tlakovala dvorišče, pa me svarijo, češ pozimi ne boš mogla sfrezat snega, pa če bom solila, bo vse popokal, pa naj zato raje dam asfalt……. Tlakovanje je predrago, da bi imela pozimi te težave! Gorenjska pa veste koliko snega in zmrzali nastopi pozimi. Asfalt pri hiši mi pa nikakor ni všeč. Katere tlakovce mi svetujete, da ne bo pozimi škode? Hvala za nasvet.

Smo bili pred podobno dilemo in smo na koncu dali asfalt. Po 10 letih smo zadovoljni. Edino kar bi danes naredili je, da bi dali cevi za avtomatično taljenje snega.

Tlakovci so iz tega vidika bolj zahtevni, sploh je potrebno kvalitetno polaganje. Asfalt je zagotovo bolj trpežna varianta.
Obstaja še tlakovanje z litim betonom, pranim, z dodatki za večjo obstojnost in pravo debelino za povoznost. A po ceni dražja varianta.
Električno gretje pa je zelo praktično, sploh ko se naredi tanka plast snega/ledu, ki ga niti ne vidiš, ogrevanje pa ga anulira v kratkem času., da ne drsi.

nova
Uredništvo priporoča

In upam, da se strinjamo, da je bila letošnja kar huda. Tlakovce smo položili dobesedno zadnjo minuto pred zimo. Nobenega problema! Nimamo sicer freze, se je lepo razgibaval mož, ampak poledice ni bilo nobene. Res pa, da so tlakovci top (Semmelrock), prav tako je bilo polaganje na odlično pripravljen teren in res dobro položeno. Pri teh stvareh se pač ne špara.

New Report

Close