Najdi forum

zamenjava oken in žaluzij

Živjo. Hiša je bolj alpski stil, groba umazanobela fasada, na čelni fasadi podstrešje obito s temnim lesom, okna lesena temna, na kletnih oknih zelo temna rjava kovinska mreža… V pritličju bi zamenjala okna z novimi, mož bi dal bele, jaz vztrajam pri temno rjavih, ker se mi zdi, da bi bilo preveč “našareno” in na ta stil hiše ne pašejo bela okna, kaj menite? Potem bi bila zgornja med lesom temna, v sredi bela, na kleti pa rjava. Dala bi tudi žaluzije, ker zdaj so bele med šipami, všeč so mi pa zunanje, tudi v rjavi barvi. Pa pravi, da bo vse pretemno in on bi dal sive, srebrne. Se ne moreva zmenit. Kaj menite, kako bi bilo lepo?


Lepo je: temno rjav videz oken zunaj (notri naj bodo bele, ker odprejo prostor), srebrne žaluzije. S tem bo hiša ratala majčkeno bolj sodobna, hkrati pa posodobitev ne bo preveč pokvarila alpskega videza hiše.
Prav je: vaša hiša je dobila gradbeno dovoljenje za točno določen videz. Videza ne smete spreminjati, lahko ga le vzdržujete, zato obdržite temna okna, žaluzije pa dajte srebrne, ker bodo tako bolj odbijale svetlobo in manj vpijale toploto.

Najlepša hvala za vaše mnenje. Verjetno bi res srebrne žaluzije bile boljša izbira, da ne bi bila hiša preveč temna na pogled. Všeč mi je ideja, da bi bila okna znotraj bela, sem pa v dilemi, kako bo to izgledalo, ker so znotraj stropi, vrata, parket… vse v hrastu, oprema potemnjen hrast… a je vseeno, če bi bila okna pa bela?

nova
Uredništvo priporoča

Zagotovo je bolje, da so okna na zunaj rjava. Notri so lahko bela ali tudi lesen izgled, barva po izboru. Zadevo se da lužiti po izboru, nekateri imajo fiksne nianse, drugi izdelovalci se lahko prilagodijo. Vendar bi bilo dobro, da so notri okna svetlješih odtenkov.

New Report

Close