Najdi forum

Prenova hiše

Pozdravljeni

Imamo že skoraj 40 let staro hišo. 2 leti nazaj smo kompletno zamenjali streho z vsem kar sodi zraven. Hiša je sestavljena iz pritličja in dveh nadstropji in še podstrešja. V hiši živimo 3 in potrebno bo urediti še eno stanovanje.
Ker je 2 nadstropje neizkoriščeno in ni urejeno me zanima sledeče:
– je možno hišo znižati za eno nadstropje, brez da se podira streho?
– če je možno kakšna je okvirna cena
Znižala pa bi jo zato, ker imamo okoli hiše še teraso, ki ničemur ne služi in bi na njej dozidala stanovanje.

Hvala za odgovor.
lp

Ruška, daj prilepi sliko, da vidimo kako izgleda.
Moj predlog je, da ” popolnoma nič ne rušite” !! Če je neizkoriščeno pustite pri miru in izdelajte do tam kjer je izkoriščeno.
Ceneje je izdelati izolacijo oz. izolirati hišo, samo do tja kjer jo koristite. Pod nad 1. ( prvim) nadstropjem .
Za opisan poseg , zazidava terase, potrebuješ GD. Malce razmislite.

LP

Pozdravljeni

Hvala za odgovor. Nekak sm izrisala kako bi preuredila 2 nadstropje, tako, da bomo pustili vse tako kot je.
Hvala vseeno. 🙂 Včasih je treba kaj prespati, pa se dobi nove ideje 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Možno je marsikaj. Verjetno mislite, da se opusti zg.etaža, poruši zg del, tako zniža gabarit in hkrati dozida?
Da, možno. Se naredi projekt, vse izriše in natančno prikaže kaj je manj in kaj več, da se to upošteva pri izračunu kom.prispevka. Ti so pa ponavadi tudi na površino pozidanega in neto površino objekta, ki bo v vašem primeru potem verjetno približno enaka.
Tako naredimo mi, kot cel projekt in se za to pridobi gradbeno dovoljenje in izdela projekt za izvedbo.

New Report

Close