Najdi forum

Ne-Pohodna streha

Spoštovani,

zanima me, kakšna je razlika med pohodno in nepohodno streho, ali lahko tudi na nepohodni strehi bivamo in si uredimo vrt? Če, ali obstaja kakšna omejitev teže, oziroma ali bi bile lahko posledice, če uporabljamo nepohodno streho kot pohodno?

Najlepša hvala za odgovor!

Da, ze ime pove vse. Sloji so drugacni, debeline drugacne. Razlika tudi v finalnem sloju in ja v obtezbi, preveriti celo konstrukcijo.

Pozdravljeni,
hvala. Torej, če sosed nepohodno streho, ki je nad mojo spalnico, uporablja kot pohodno teraso (in jo je tudi močno obtežil z rožami, vrtnim pohištvom itd.), so dejansko lahko posledice zame… Ampak, mogoče veste, kako ukrepati, ker z njim se ne da nič pogovoriti.

LP

nova
Uredništvo priporoča

Kako lahko ima Teraso nad tvojo spalnico?? Je to kakšen blok ali kaj??
Upravnika bo pravi naslov ali pa inšpekcijo.

Če je bilo že prvotno tako predvideno, potem zna biti v redu. Nekaj pohištva ne bi smel biti problem, korita za rože so lahko drugi problemi (obtežba, odvodnjavanje, korenine,…)
Drugače pa ne. Tudi glede na celo stavbo, kako lahko to uporablja? Pot do upravnika najprej.

Hvala za ponovni odgovor, gre za manjši vila blok, v gradbeni dokumentaciji je povsod označeno kot nepohodna ravna streha. Upravnika nimamo.

Potem glede na to, ne bi smel uzurpirati strehe eden stanovalec brez soglasja vseh.

Spostovani,

prebral sem si ze zgornji pogovor, saj imamo enak problem, ki je kot pri njih “neresljiv” z logiko in clovesko nespametjo.

Kdo to ureja, gradbena inspekcija? Na koga se obrnit?

V sami kupoprodajni pogodbi namrec pise, da vsak uporablja lastnino v skladu z njenim namenom? Pa vendar nepohodna streha ni namenjena postavitvi vrticka in zunanje terase?!

Kor receno, upravnik in inspekcija.
Navsezadnje je raba in dimenzioniranje objekta, uporabljeni materiali pri gradnji, detajli, vse je namensko.

New Report

Close