Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Izkop (gradnja hiše) – cena materiala iz kamnoloma

Izkop (gradnja hiše) – cena materiala iz kamnoloma

Zdravo!

Je pred kratkim kdo gradil hišo in mi lahko pove okvirne cene materiala iz kamnoloma?
Sem poslala povpraševanje, ampak se moramo osebno oglasiti, da kaj več zvemo.

Imamo sicer eno ponudbo – bi nam delali izkop in pripeljali ta material, ampak se nam zdi pretirana, zato sprašujem koliko ste ostali plačali za te storitve in material.

Zanima me cena grobega tampona za zasutje pri izkopu – potrebovali bomo cca. 400m3 tega materiala.

Mogoče kdo ve še cene prevoza (iz kamnoloma)? Najbližji kamnolom imamo cca. 12 km oddaljen v eno smer.

Najlepša hvala in lep pozdrav,
Tina

Jaz ti lahko povem iz stališča izvajalca:
cene tampona 0/32 co okrog 10 EUR/m3, neto.

S prevozom in vgradnjo cca 15 EUR. Moj primer je za atestiran material.
Kako ceno s postavili tebi?

pa kdo dans gradi še hiše..folk žvite v stanovanjih je boljše in cenejše :))

nova
Uredništvo priporoča

Sem bil tudi sam prepričan v to. Dokler se nisem preselil v hišo. Me ne spraviš več nazaj v blok, ni šans.

zakaj ne? res me zanima? samo višji stroški so, to je vse

Hvala.

V naši ponudbi je strošek tega materiala (material in prevoz) okoli 6.000€. Cena dela, izkopa ipd. je ločen obračunana.
Zato razmišljamo, če bi to urejali sami (zbiramo ponudbe koliko zaračunajo npr. za prevoz in koliko je material). Sem poklicala v kamnolom (najbližji) in imajo material, ne nudijo pa prevoza…

Če ima še kdo informacijo, bom hvaležna.

Ja, eni ste za stanovanja, eni smo za hišo… ni nič narobe, če nismo enotni. 🙂 Bili v stanovanju 15 let, najemniki in je bilo dovolj. 🙂

Lp

Ja, kamnolomi pač ne dostavljajo materiala.
Ne vem kako si točno predstavljaš: a vgrajevali bosta sami. Z lopatami?

Verjemi da bo najceneje če vzameš delo v kompletu.

zakaj ne? res me zanima? samo višji stroški so, to je vse
[/quote]

imaš prav, res so višji stroški.
kar tam bodi kjer si:-)))

TinaT78,
sama potrebna količina materiala ki se mora vgraditi je odvisna od terena. V večini se izkop naredi do raščenega terena. Kje je to, izveš ob izkopu in sondažni kontoli terna, ki ga izvede geomehanik , ki tudi napiše poročilo.
Tu ni samo tampon, če je voda ( podtalnica, zaledna, žile v terenu,….) moraš še to urediti.
Nekako si ti glede cen napisali; vgrajen tampon okoli 15-20€/m3.
Daj prilepi kompletni popis del in količin za Zemeljska dela; ti bomo lažje pokomentirali, kaj ti še manjka poleg tampona, za katerega sprašuješ.

lp

Kot pravi Grezilo, ni vse samo v nakupu in dobavi tampona.
V projektu in z geomehanikom mora biti določeno, koliko ga je, kakšna naj bo njegova sestava (greda, tampon), polaganje na filc, vgrajevanje po plasteh (niti slučajno ne vgrajevati npr. 1m debeline naenkrat) itd.
Zato pa ima vgrajeni tampon določeno ceno. In je smisel v tem.
Temelje boste gradili samo enkrat, streho boste lažje menjali. Naj bo podnožje hiše izvedeno kvalitetno.

zakaj ne? res me zanima? samo višji stroški so, to je vse
[/quote]
Redni stroski v kakovostni hisi so nizji. Hisa naceloma tudi poceni zivljenje na splosno (bazen na dvoriscu, kava na terasi, aktivnosti na prostem-na vrtu). V bloku si obsojen na 5m kavc-hladilnik, prosti cas pa je vecinoma placljiv-bazeni, kave, javna igrisca in igralnice, organizirani rojstni dnevi…
Nimamo upravnika, TČ voda-voda, novenih “skupnih stroskov, saj si stopnice pomijemo sami. Otroci vsak dan v bazenu, snezaka nam nihce ne podre, saj je na nasem vrtu, psa nikogar ne motita, ne poslusam sosedovih kregov, spetirjev…

New Report

Close