Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom zasteklitev balkona iz notranje strani

zasteklitev balkona iz notranje strani

prosil bi za mnenje, situacija pa je sledeca:

en del balkona je zaprt, torej bivalen. Tukaj smo imeli alu okna, montirana direkt na neizoliran betonski zid, brez okenske police. Par krat se je zgodilo, da se je nabralo toliko kondenza cez noc, da nam je tekla voda iz okenskih okvirjev po zidu. Opazili smo tudi, da je balkonski zid razpokan. Skratka, razsirila se je plesen.

Ravnokar so nam montirali nova okna, s policko 🙂 , omenjen betonski zid bi radi primerno izolirali. Debelina zidu je 8cm. Iz zunanje strani prebarvana z akril fasadno barvo.
Zunanja izolacija odpade, ker zivimo v bloku. Razmisljam pa tudi o izolaciji celotnega balkona in ne samo omenjenega betonskega zidka.

Kako se torej pravilno lotiti sanacije?
-Je ok, ce zaflikam zunanje razpoke na zidu z akrilnim silikonom?
-Notranjo stran zidka bi oblozil s silikatnimi ploscami ali menite, da bi bil ok tudi stirodur?
-V kolikor bi izoliral celoten balkon bi po tleh, stropu in steni, katera meji s sosedom oblozil s stirodurjem.

Skrbi me pred vsem to, da bi zaplesnilo med izolacijo in betonskim zidkom. Kaj menite?

Naj se dodam, da zivim na obali, lega balkona je V in pred balkonom mi dela senco velika oljka. Pod menoj ni nobenega, saj sem v VP, nad menoj pa ima sosed neizoliran, zasteklen balkon.

Hvala za pomoc

Tole je kar lep azlogaj;

Silikatne plosce (calsitherm)so bolj difuzijsko prehodne kot styrodur. Izolativnost je sicer slabša a so priporočljive pri zatiranju plesni.
Detajl – bi bilo dobro, da bi bil tudi pod okensko polico izolator.
Če od zunaj ne morete izolirati, potem od znotraj vse površine kot ste navedli. Na zunaj še termoizolativni fasadni sloj.
Tako bi preprečili prehode toplote/hladi, kar povzroča da vlaga v notranjem zraku kondenzira ob stiku s hladno ploskvijo. In pa ne pozabiti na zračenje balkonskega prostora.

New Report

Close