Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom gretje in hladitev hiše na morju

gretje in hladitev hiše na morju

Pozdravljeni, zanimajo me vaše izkušnje z ogrevanjem in hlajenjem hiše na morju. Kupila sem parcelo in počasi bomo začeli graditi. Bombardirajo me z različnimi predlogi kaj in kako. Nagibam se k toplotni črpalki, kjer lahko dobro ogrejem in poleti ohladim. Šobe bi imela na tleh ob oknih. Mojstri so mi dejali, da moja ideja ne drži vode, saj bi poleti kljub hlajenju bilo v hiši prevroče…baje se ohladi samo 10 oC pod zunanjo temperaturo. Radiatorji na steni, so mi grozni, samo s kaminom ne morem ogreti, plina tam ni, toplovoda še manj, talno gretje ni dovolj.. Opcija je še klima, vendar mi je to potrata denarja..mogoče se motim. Ima kdo izkušnje, na kaj oz. s čim naj grejem in poleti ohlajam? Hiša je namenjena oddajanju čez celo leto.

Pri nasem primeru, so nam dobro svetovali in tudi namestili toplotno crpalko s 3 notranjimi klimami ekipa podjetja svet klime. Super ekipa in profesionalno izvedena montaza.. priporocam da jih kontaktirate . Njihova stran je svet-klime.si

povprasajte http://www.podsvojostreho.net/forum

posvet s strokovnjakom, razmislite o talni klimi

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
toplotne črpalke so edini način ogrevanja in pohlajevanja, ki ga lahko vršimo z eno samo napravo. Še posebno so primerne za obmorske kraje, kjer temeprature pozimi niso tako nizke. To sicer nikakor ne pomeni, da sodobne toplotne črpalke ne morejo ogrevati tudi pri zelo nizkih “celinskih” temperaturah, so pa izkoristki v mediteranski klimi pozimi še toliko večji.
V sporočilu ne omenjate ali gre za gradnjo vikenda ali stanovanjske hiše. V slučaju vikenda se za zelo pomembno izkaže tudi krmiljenja in prižiganja ogrevalnega sistema od daleč, da vas hiša pričaka že topla…
Prav tako raba objekta vpliva tudi na sistem ogrevanja. Za uporabo v vikend hiši je včasih bolj opravičljiva nižja investicija v sistem, kot pa sami stroški obratovanja. Tako smo že v kar nekaj projektih predvideli in izvedli električno talno gretje, ki tudi z ekonomskega vidika tudi na daljši rok zadosti ogrevanju vikend hiše. Res pa je, da s tem ne rešimo pohlajevanja…
Omenjate sistem dovajanja zraka pod okna. Tu vas moram opozoriti, da gre za dve različni stvari. Prezračevanje objekta se vrši preko kanalov v hiši skozi katere se dovaja sveži zrak. Zrak je slab prevodnik topolte, zato bi izkoriščanje istega zraka za ogrevanje ali pohlajevanje pomenilo tako velike pretoke v sistemu, da bi le-ta postal preglasen in pa tudi za bivanje zelo moteč.
Pred odločitvijo o sistemu ogrevanja je tore potrebno upoštevati funkcijo objekta (vikend/stanovanjski objekt), lego objekta in vgrajeno izolacijo, vse naštete stvari so seveda zajete v projektni dokumantaciji, ki vam jo izdelajo pooblaščeni projektanti.

Luka TOMORI u.d.i.a. Moderator foruma: Gradimo, opremljamo in urejamo dom TOMORI ARHITEKTI d.o.o. www.tomori.si https://www.facebook.com/Tomoriarhitekti/

Hvala za ta odgovor, prišel je prav tudi meni!

New Report

Close