Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Talno gretje v kopalnici -potrebno še dodaten vir ogrevanja?

Talno gretje v kopalnici -potrebno še dodaten vir ogrevanja?

Pozdrav vsem,

sem v fazi, ko lahko še kaj spreminjam oziroma dograjujem. V načrtu imam vodno talno ogrevanje po celotni hiši. Ogrevanje bo na pelete, hiša ima fasade cca 20cm, novogradnja.

Ker se s talnim gretjem še nisem srečala, me zanima, kako je s talnim v kopalnici? Je potrebno razmisliti tudi o dodatnem viru toplote? Posamezniki so mi priporočili še dodaten električni radiator v kopalnici, ker se drugače brisače pozimi nič ne sušijo. Kopalnica ima kvadrature cca 12m2.

Kaj je res oziroma kako naj funkcionalno uredim?

Hvala in lp

Pozdravljeni. Vsekakor se strinjam s posamezniki, ki vam priporočajo še dodaten radiator v kopalnici. Električni radiator je sila preprosta rešitev. V kopalnici strokovnjaki priporočajo celo nekoliko višjo temperaturo kot v bivalnih prostorih (dnevna soba) zato vam bo dodaten vir toplote prišel še kako prav. Prav tako ga boste izkoristili za sprotno sušenje brisač ali za sušenje traka srčnega utripa 🙂
Če vam lepota pomeni nekoliko več, potem vam priporočam tega lepotca http://www.tubesradiatori.com/en-us/products/scaletta

Lep dom želim.

Iztok Kos, interior dizajner

Če imate talno ogrevanje vezano na centralno kurjavo, potem bo najbolje, da dodate na isto napeljavo še raditor, ki ga zapirate in odpirate z ventilom.

nova
Uredništvo priporoča

Se strinjam s predhodnikom. Iz talnega speljati cev se v en lojtricni radiator, ki bo s temperaturo zlahka dokreval zrak v kopalnici na rahlo visho temperaturo in zlahka susil vlazne brisace.

Radiator naj bo topel, takrat, ko ga potrebuješ. Ne pa mlačen. Voda talnega gretja se ve, koliko ima temperaturo. Predvsem pa radiator kdaj rabiš tudi, ko talno ne dela. Kaj pa takrat?

Mi imamo v hiši 24,5 ter dodatno ogrevanje kopalnice ni potrebno.

New Report

Close