Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Reklamacija k izvajalcu, ima kdo iskušnje?

Reklamacija k izvajalcu, ima kdo iskušnje?

Pozdravljeni,

Eno leto nazaj smo prenovili kupljeno stanovanje. Sodelovali smo z enim podjetjem za prenovo, imamo podpisano pogodbo s popisom del.
Med prenovo tudi smo zamenjali ploščice na odprte terasi. Stara hidroizoljacija je bila med tem odstranjena in nameščena na novo. Letos kadar je začelo deževati, pri spodnji sosedi se je začelo namakanje mejne stene, plesen. Pri meni pa parket, ki je v mejni s teraso sobi, je nabuhel, spremenil barvo na temno in poškodbe se Širijo. Ugotovljeno je, da je moja terasa izvor težav.
upravnik že grozi gradbeno komisijo in zahteva načrt sanacije, moj izvajalec mene ignorira.

Kakšne so moji koraki do izvajalca? Ali na njega lahko vplivam na kak drug način razen tožbe na sudišču?

Lepo prosim za nasveti!

Pozabila sem dodati, da smo v hudi časovni stiski, zdaj gre tako, da jaz moram porabnati odgovornost za poškobe, ki so se pojavili pri spodnjem stanovanju? 🙁
Če jaz povabim novih izvajalcev to narediti, nikoli ne bom dobila denar nazaj od prvega 🙁

Jaz imam dobre in slabe izkušnje, in prepričan sem, da je tako z mnogimi. Za bolj konkretno mnenje povej, kdo je izvajalec, poglej finančne rezultate na ajpesu, poguglaj…
Na splošno pra priporočam, da izvajalcu pošlješ priporočeno pošto, pa še navadno, pa še e-mail in ga pozoveš k ogledu in rešitvi reklamacije. Daj mu nek realni rok. Navedi, da če ne bo reagiral, boš v izogib povečevanju škode, prisiljena opraviti popravila na lastne stroške potem pa v tožbi zahtevati povračilo. Priporočam, da prej najameš sodnega izvedenca, da oceni strošek sanacije, saj bo to dobra osnova, da je cena, ki jo boš plačala novemu izvajalcu, korektna. Ti namreč ne moreš plačati in zahtevati npr. 10x več, kot bi to stalo po standardih.
Vsekakor pa, če je prvi izvajalec že zdaj neodziven, je maljhna možnost, da kaj izterjaš (popravilo ali poplačilo).
PS: Od kod pa si, Juli?

New Report

Close