Najdi forum

Priklop pomivalnega stroja

Pozdravljeni.
Bi mi kdo znal pomagat oziroma svetovat na kakšen način lahko na mrzlo vodo priklopim pomivalni stroj? In sicer imam nad kuhinjskim koritom le stensko pipo kakršno prilagam v slikovno priponko in ničesar drugega (nobenih ventilov). Vroča voda je priklopljena na bojler, ki je v kopalnici.
Se opravičujem za površno retoriko, pač ne gre za področje, ki bi ga sam obvladal ampak glede na to, da sem si sam že uredil dodatno vtičnico za pomivalni stroj ter zamenjal sifon pod koritom ter do njega speljal cev za odtočno vodo iz pomivalca bi, če se le da delo dokončal sam, brez vodovodarja. Če je v tem primeru to sploh mogoče.

Za odgovore se vam že v naprej najlepše zahvaljujem.

[img]http://mmc.bolha.com/2/image/197503/197629/ZIDNA-PIPA-ZA-UMIVALNIK-ALI-POMIVALNO-KORITO-IRIS_56979e32ba138.jpg[/img]

pipo dol
na vročo podaljšek na mrzlo t-kos
iz T- kos potem ali dvovijačnik ali pipico

Cveto
Najlepša hvala. Niti nisem razmišljal prej na tak način, da bi pred samo pipo uredil priključek. Bo pač pipa malce dlje od stene pozicionirana in upam, da to ne pomeni, da se bo sčasoma ˝zjahala˝. Se pravi kupim podalješk in t kos ise dolžine ter na njiju montiram pipo. Na preostanek t kosa pa kar pipico, da je vodo možno zapreti, če je potreba.

Hvala še enkrat

nova
Uredništvo priporoča

jap. s pipo ne bo nič narobe
daj malo poglej če je tak t kos ze kot ventil

Cveto
Se enkrat hvala. Zadeva urejena. Pa tudi t kos sem dobil tak ki ima na vrhu ventil za zapreti vodo do pomivalca. Ce bo komu pomagalo, kupil sem v eltron trgovini.
Lp

Samsvojmojster… točno to kar si ti naredil bi morala tudi jaz. A je možno dobiti kakšno fotografijo, kako sedaj zgleda tole… da bom lažje razložila kaj kupujem.
Mogoče mi še bolj natančno opišeš, kako si to naredil.
hvala

Sliko probam naložit kasneje. Ne gre direktno iz galerije. Drugače pa ta podaljšek in t kos lahko kupiš tudi v Merkurjj. Sem videl da jih imajo. Kar se tiče pa same montaže. Pa najprej zapres vodo, nato s ključem ali papagajkami snameš pipo in nato podaljšek montiraš na na tisto stran, kjer v pipo priteče topla voda, t kos la na stran, kjer priteče mrzla. Da boš vedela kje priteče katera voda samk do konca spusti vodo in pošlataj na kateri strani se pipa ogreje. Tam imaš toplo. No, ko boš zmontirala oba dela pa na njiju montiraš nazaj pipo. Ta dva dela, ki ju rabiš sta mislim, da univerzalna tako da naj te glede dolžine in velikosti ne skrbi. Da pa bo vse skupaj držalo pa bos rabila še prejo in gumice. Vsaj jaz sem tako naredil. Tudi oboje dobiš v merkurju. Preja so neki laski, ki jih oviješ okoli navoja preden ga priviješ (v tem primeri ima navoj podaljšek ter t kos in sama pipa). Meni samo preja ni držala in je puščala zato sem na vse spoje dodal še gumice. Kam točno grejo boš videla, nimaš kaj falit. Rabiš pa jih 4x, za vsak spoj eno. Morda v primeru gumic niti ne rabis preje. Ampak me ne drži za besedo,nisem vodovodar:)

Mogoče le še to kako navit prejo na navoj. Smer mora biti prava,ker če ne bo bo preja ob privijanju navoja začela dol lezt. In če bo tako samo vse skupaj ponovi in navij prejo v drugo smer. Navijat začneš na začetku navoja in samo prejo nato malce namoči,namaži da bo lažje drsel ob privijanju na pipo ali podaljsek, t kos.

No pa upam, da me ne bo kak vodovodar najdu in mi očital da učim kaj napačno:)
Sicer pa v skrajnem primeru naj ti pa kak vodovodar to gor zmontira. Meni v prvo ni uspelo, je voda puščala, v drugo z gumicami je bilo pa ok. Če si v bloku in moraš slučajno vsem v bloku vodo zapret in gre kaj narobe ni ravno prijetno.

Vaš linkhttps://www.flickr.com/photos/156053733@N04/37071847953/in/dateposted-public//Vaš link

Še slikca. Na levi strani podaljšek, na desni strani pa t kos pred samo pipo.

Hvala, samsvojmojster, točno tako razlago sem potrebovala.

Slikice pa ne vidim… ne vem zakaj…

New Report

Close