Najdi forum

Kakšne so vaše izkušnje? Kolikor berem so eni zadovoljni, drugi pravijo, da je “nateg”. Itak je vedno nekdo za in nekdo proti. Jaz pa brez izkušenj in pred odločitvijo DA ali NE za dvosobno stanovanje; nova zunanja izolacija, blok. Bo pa vseeno tudi še kamin za sproti. Več ljudi več ve, še posebej dragocene so pa lastne izkušnje:)

Mi imamo in smo zadovoljni.

Plusi:
obratovalni stroški primerljivi ostalim načinom ogrevanja (itak je ključna kvaliteta izolacije)
velika stopnja udobja – vsak prostor ima svoj nastavljiv termostat
ni vzdrževanja

Minusi:
dolg odzivni čas po vklopu
morda noge pod mizo začutijo hlad

Kamin za povrh je dobra odločitev.

Smo zadovoljni.

tako, kot je napisala predhodnica, tla so hladna. imamo poleg še kamin stroški so nekako 30% nižji

Žrejo štroma, ko präsica.
Ne drži pa, da bi v noge zeblo. To je laž. Vse je toplo.

Toplota je popolnoma nenaravna. Grejejo ljudi in predmete, zrak v sobi je pa hladen. To je sicer dobro za porabo elektrike, ampak ni udobno. Imaš čuden občutek po telesu, ko sediš ali ko se giblješ po prostoru.

Bi raje investiral v klasično ogrevanje in dobro izolacijo.


To si kar nekaj napisala. Nič od tega, kar si napisala, ne drži.
Toplota je zelo prijetna. Je pa res, da je poraba elektrike velika.


glede nenaravnosti te toplote: http://epan.si/ir-ogrevanje-in-zdravje/

nekaj info o ogrevanju tukaj če kaj pomaga:
http://epan.si/prednosti-in-delovanje/


glede nenaravnosti te toplote: http://epan.si/ir-ogrevanje-in-zdravje/

nekaj info o ogrevanju tukaj če kaj pomaga:
http://epan.si/prednosti-in-delovanje/
[/quote]

Dobra fora – reklamno stran daješ za referenco.

Torej, v življenju sem imel priložnost dje časa bivati v prostorih, ki so za gretje uporabljali:
– radiatorje
– prisilno kroženje zraka
– kamin
– talno gretje
– IR panele

IR paneli so po udobju na zadnjem mestu.

IR žarki ogrejejo predmete, ti pa zrak. Kaj je tu nenaravnega? Tako deluje tudi sonce.


To si kar nekaj napisala. Nič od tega, kar si napisala, ne drži.
Toplota je zelo prijetna. Je pa res, da je poraba elektrike velika.
[/quote]
Mi se zdaj grejemo na elektriko, centralna peč. Je poraba pri IR panelih večja v tem primeru?
Razmišljali smo, da bi enega dali v kopalnico za dogrevanje, ker so stene, ploščice tam zelo mrzle.


glede nenaravnosti te toplote: http://epan.si/ir-ogrevanje-in-zdravje/

nekaj info o ogrevanju tukaj če kaj pomaga:
http://epan.si/prednosti-in-delovanje/
[/quote]

Dobra fora – reklamno stran daješ za referenco.

Torej, v življenju sem imel priložnost dje časa bivati v prostorih, ki so za gretje uporabljali:
– radiatorje
– prisilno kroženje zraka
– kamin
– talno gretje
– IR panele

IR paneli so po udobju na zadnjem mestu.
[/quote]

replicirala sem trditev glede nenaravnosti ir toplote – najbrž so ir savne ti znane – in jih ne promovira samo neko zadevno podjetje…
evo ti od zdravnice mnenje:
https://www.dr-flis.si/ir-terapija … ta nima veze z ir ogrevanjem…
torej to, da so ir žarki za človeško telo nenaravni to ni res, celo nasprotno, so blagodejni, in celo pomagajo k zdravljenju.
glede tega kakšno je ogrevanje in bivanje v teh prostorih z vidika golega samega ogrevanja pa ne bom govorila, ker nimam izkušenj, slišala sem neke pohvale, koliko je res pa ne vem…
še enkrat info glede nenaravnosti ir toplote za človeško telo pa vsekakor ne držijo.

Ko bom prenavljala stanovanje, se zna zgoditi, da bom dala vgraditi IR panele, vendar izključno zaradi prostorske stiske.
Kar sem prebrala o tem in slišala izkušenj, bi rekla, da je to ena od slabših rešitev, celo slabša od čisto navadnih el. radiatorjev.


To si kar nekaj napisala. Nič od tega, kar si napisala, ne drži.
Toplota je zelo prijetna. Je pa res, da je poraba elektrike velika.
[/quote]
Mi se zdaj grejemo na elektriko, centralna peč. Je poraba pri IR panelih večja v tem primeru?
Razmišljali smo, da bi enega dali v kopalnico za dogrevanje, ker so stene, ploščice tam zelo mrzle.
[/quote]

Raje kalorifer. Pri IR panelih je že sam panel drag, elektrike pa pokuri praktično isto.


Mi se zdaj grejemo na elektriko, centralna peč. Je poraba pri IR panelih večja v tem primeru?
Razmišljali smo, da bi enega dali v kopalnico za dogrevanje, ker so stene, ploščice tam zelo mrzle.
[/quote]

Raje kalorifer. Pri IR panelih je že sam panel drag, elektrike pa pokuri praktično isto.
[/quote]
Majhna kopalnica, kaloriferja nimam kam postavit.
IR panel mi je všeč ravno zato, ker naj bi segrel stene in tla-to kar je pri nas izredno mrzlo. Pa ima kopalnica tri notranje stene, eno majhno okno pa je še vedno najhladnejši prostor v stanovanju.

Hodim v lokal, ki ga pozimi ogrevajo z IR ploščami. V lokalu je vedno hladno. Preden se ogreješ (to je takrat, ko te začne kuhati) si še bunde ne smeš sleči. Počutje po eni uri v tako “ogrevanem” prostoru je porazno. Sem laik, ampak predvidevam, da deluje podobno kot mikrovalovka. Kuha predmete, v katerih je na primer voda, med tem ko vse ostalo ostaja hladno.


mikrovalovka ne greje z ir žarki – tiso je druge vrste sevanja – in mikrovalovi so umetno ustvarjeni in so škodljivi, ir pa ne.

Raje kalorifer. Pri IR panelih je že sam panel drag, elektrike pa pokuri praktično isto.
[/quote]
Majhna kopalnica, kaloriferja nimam kam postavit.
IR panel mi je všeč ravno zato, ker naj bi segrel stene in tla-to kar je pri nas izredno mrzlo. Pa ima kopalnica tri notranje stene, eno majhno okno pa je še vedno najhladnejši prostor v stanovanju.
[/quote]

Stene tople ne rabiš, ker se je namreč ne dotikaš. Rabiš topel zrak, tega se pa dotikaš. Zakaj bi po nekih obvozih segrevali zrak?


Majhna kopalnica, kaloriferja nimam kam postavit.
IR panel mi je všeč ravno zato, ker naj bi segrel stene in tla-to kar je pri nas izredno mrzlo. Pa ima kopalnica tri notranje stene, eno majhno okno pa je še vedno najhladnejši prostor v stanovanju.
[/quote]

Stene tople ne rabiš, ker se je namreč ne dotikaš. Rabiš topel zrak, tega se pa dotikaš. Zakaj bi po nekih obvozih segrevali zrak?
[/quote]
Tal se dotikam. In ker je majhna kopalnica, si konstantno blizu stene in resno čutiš hlad, ki prihaja iz tam.
So mi predlagali večji radiator, da bi bolje grelo, ampak prostora ni in meni osebno se zdi tisti dovolj velik. Pri ostalih sobah tega problema (mrzlih sten) ni. Tla so pa res povsod mrzla, ker ni dobre izolacije spodaj.

Raje kalorifer. Pri IR panelih je že sam panel drag, elektrike pa pokuri praktično isto.
[/quote]
Majhna kopalnica, kaloriferja nimam kam postavit.
IR panel mi je všeč ravno zato, ker naj bi segrel stene in tla-to kar je pri nas izredno mrzlo. Pa ima kopalnica tri notranje stene, eno majhno okno pa je še vedno najhladnejši prostor v stanovanju.
[/quote]

Če ga magari montiraš namesto ogledala … Mislim kalorifer za na steno.

Stene tople ne rabiš, ker se je namreč ne dotikaš. Rabiš topel zrak, tega se pa dotikaš. Zakaj bi po nekih obvozih segrevali zrak?
[/quote]
Tal se dotikam. In ker je majhna kopalnica, si konstantno blizu stene in resno čutiš hlad, ki prihaja iz tam.
So mi predlagali večji radiator, da bi bolje grelo, ampak prostora ni in meni osebno se zdi tisti dovolj velik. Pri ostalih sobah tega problema (mrzlih sten) ni. Tla so pa res povsod mrzla, ker ni dobre izolacije spodaj.
[/quote]

Ista stena, ki je na eni strani topla in na eni (kopalniški) mrzla? To je nemogoče. Ploščice so pač hladnejše od zidu, ampak toliko se jih pa spet ne dotikaš, da bi morale biti tople?
Na tla pa daš tepih oziroma ono peno za kopalnice.

New Report

Close