Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom lastni domači bazen in tankanje vode (mnenja) kaj bi vi ?

lastni domači bazen in tankanje vode (mnenja) kaj bi vi ?

bi imeli doma montažni bazen? če imate seveda velik vrt
lahko samostoječi montažni bazen ali pa montažni bazen ki ga vgradiš v zemljo potem je pa odvisno od posameznika kaj bi.
bazeni tudi niso nekaj poceni se gibljejo cene kar okol 1000eur ali čez za tak bazen.
ali ima kdo tak bazen doma, ker se mi zdi je to super imeti doma

No za konec pa kako je z vodo, ker je škoda da to vodo ti točiš iz lastne pipe kar je ogromno in račun tudi ne majhni za komunalo, ki se vračuna seveda še voda.

kaj bi vi naročili mogoče kakšno cisterno in bi to vodo plačali.
kje se lahko naroči, da ti pripeljejo vodo, kje je to možno, da ti jo tankajo v bazen po hitrem postopku.

gotovo boste rekli gasilci ampak, to ne pride v poštev gasilski avto, ker to je za v druge namene.
pač kakšna cisterna pa je vsako leto, da ti pride ampak iz kje

hvala za te odgovore
lp

Moji sosedi so zadnjic gasilci pripeljali 5000l vode za bazen.

Moji sosedi so prejšnja leta naročevali gasilsko cisterno, letos so si preračunali, da je ceneje kar iz vodovoda (traja pa bistveno dlje).

nova
Uredništvo priporoča

Tudi meni so gasilci pripeljali vodo, sem povedala zakaj jo potrebujem. Voda je bila ok, vseeno sem vrgla v bazen klorove tablete. Par let smo delali tako in je bilo vse ok

Kako ceneje?
koliko ti pa gasilci računajo za vodo če je bazen velik recimo 5×3 metre in 130cm globine

Kako ceneje?
koliko ti pa gasilci računajo za vodo če je bazen velik recimo 5×3 metre in 130cm globine
[/quote]

Nimam pojma, koliko za prevoz zaracunajo vasi gasilci in po koliko je z vsemi taksami cena vode pri vas.
Potrebno kolicino pa menda znas izracunati

Samo na 40 kvadratov veliko kmetijsko parcelo pa bazen zraven vikenda ne bo šlo …

Ti pa imaš probleme v lajfu, a imaš vsaj že aparat za zobe montiran? Avto si očitno vendarle kupil.

Kako ceneje?
koliko ti pa gasilci računajo za vodo če je bazen velik recimo 5×3 metre in 130cm globine
[/quote]

Nimam pojma, koliko za prevoz zaracunajo vasi gasilci in po koliko je z vsemi taksami cena vode pri vas.
Potrebno kolicino pa menda znas izracunati
[/quote]

>A voda ima v vsakem kraju drugačno ceno?

K nam so že drugo leto prišli gasilci, se priklopili na hidrant pred hišo in nam natočili v bazen 6000 l vode. Na cevi so imeli števec za vodo, da se ve koliko so iztočili. Plačal in se veselo kopamo. No bolj otroci.

Mi smo 5 let točili iz vodovoda. Plačali kot je pač treba.Pred 3 leti pa nam je nekdo povedal, da gfreš na komunalo, daš izjavo, da boš z odpadno vodo po sezoni zalil vrt,….in nam računajo samo kubitažo vode, ne še odpadne vode, pa ne vem kaj še. Ravno danes prišel letošnji račun. Zaračunali 7 kubikov kot sem napisal, ostale kubike tako kot vsak mesec. Pride zeeelooo poceni. Gasilci ti ne morejo tako poceni pripeljati, če imaš zraven še prevoz.

Če imaš vodovod, natočiš iz vodovoda, razen v primerih ko je zaradi suše prepovedano zalivanje in pranje avtomobilov iz vodovoda.

Imaš denar za bazen, potem te skrbi nekaj EUR za vodo iz vodovoda.
V bazen se toči pitno vodo.

Kako ceneje?
koliko ti pa gasilci računajo za vodo če je bazen velik recimo 5×3 metre in 130cm globine
[/quote]

Iz vodovoda te pride za tvoje mere 19,5m3x1,43=27,88€ če točiš do roba 😉

In ne pozabit na klor in ph vrednost, da ne bo po tednu dni mlaka.

mi dajemo aktiven kisik.

New Report

Close