Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Nezazidljiva parcela/travnik – elektrika,voda

Nezazidljiva parcela/travnik – elektrika,voda

Pozdravljeni, imam eno vprašanje.
Trenutno imam v posoji, vendar si želim kupiti eno zemljišče, katero pa nima gradbenega dovoljenja in ga nikoli ne bo moralo imeti, ker gre nekje pod njim glavni plinovod. To se nahaja ob avtocesti.
Tam je postavljena tudi lesena hišica, v kateri naredimo seveda tudi kakšno veselico 😉
Zanima me ali kdo ve, kakšna je opcija da bi dobil priključek za vodo in elektriko. Po normalni poti ne gre ker baje potrebuješ za električni priključek gradbeno dovoljenje… Glede na to da parcela ni zazidljiva, se tega ne da narediti. Kakšna ideja?
Ne mislim pa dajati kakšnih solarnih panelov 🙂

Hvala

Kam pa bi se ti priključil? Se sploh zavedaš, da bi te kakršen koli priključek – če bi seveda sploh bil možen – stal vsaj petkrat, če ne desetkrat toliko kot solarni paneli?
Vodo zbiraj z deževnico, za pitje jo pa prineseš s seboj.

Vem da bi bila cena visoka, tega se zavedam.
Glede bližine elektrike ni problem… okoli te parcele so hiše tako da elektrika je tam….
Ne glede na to… mene zanima samo ali obstaja opcija speljati elektriko po legalni poti ali ne 🙂
Po nelegalni bi se tudi dalo ( napeljava iz javne razsvetljave) ampak tega se ne grem. Je treba bit pošten.

nova
Uredništvo priporoča

Vprašaj na občini oz. UE, kjer izdajajo gradbena dovoljenja.
Verjetno oz. skoraj sigurno je pa odgovoren ne.
Mi pa ni jasno, zakaj bi ti raje plačal komunalni prispevek in izkop in števec in ne vemkajše vse ter nato drage račune, če bi težavo lahko rešil za mnogo manj denarja.

Po mojih izkušnjah se elektro in vodna podjetja prav nič ne ozirajo na to, ali imaš gradbeno dovoljenje ali ne. Njim je važno, da prodajo priključek in služijo. Obrni se na njih direktno. Ponavljam, take so moje izkušnje, zakonodaje ne poznam…

Zdravo. Nabavi si agregat in imaš vedno elektriko. Tako imam jaz na vikendici komplet inštalacijo in priklopljeno na agregat in ko rabiš samo zalaufaš pa je. Če si greš Iz javne razsvetljave vlečt pa ne narediš nič ker potem imaš elektriko le ponoči oz. Ob zelo slabi vidljivosti ko svetijo luči. Razen če greš na javno prelepit in zakrit svetlobno oko in bi potem po dnevi sveti komplet javna razsvetljava. To je pa tudi kaznivo če greš prek javne!!

Imam podobno situacijo. Sicer je tukaj investitor športno društvo, kateri je tudi lastnik športnega parka (igrišče za nogomet in odbojko). V prihodnosti imamo namen zgraditi el. priključek za razsvetljavo igrišča in manjše lope zraven. Kakšen je postopek, če je sploh možen?

Namembnost zemljišča je kmetijsko.

Potrebno je preveriti prost.akte in dopustnost postavitve takih enostavnih in nezahtevnih objektov, četudi je kmetijsko zemljišče. JE različno glede na občino.

New Report

Close