Najdi forum

Pozna kdo koga, ki se ukvarja s prenovami stanovanj. Kako izboljšati razporeditev stanovanja, oprema. Pozna kdo koga iz Črnomlja ali okolice.

Pozna kdo?

Po poklicu sem arhitektka in se mi zdi zelo nenavadno, da se tega ne lotiš sama. V vlogi projektantke pogosto srečaš stranke, ki se jim zdi, da bi še projekt hiše z nule bolje obvladali sami, kot najeti arhitekt. Zato se mi zdi zelo zanimivo, da greš ti pa v drugo skrajnost.
Če se boš zaradi neodziva tukaj, projekta lotila sama, ti pa lahko svetujem dve zelo uporabni knjigi.
Prva je Cut the Clutter, avtorice Cynthia Townley Ewer, ki govori o organizaciji gospodinjstva in življenjskega prostora. Poleg običajnih nasvetov o pospravljanju in čiščenju, govori o bolj temeljnih vprašanjih, kako funkcionira tvoje bivališče: kje imaš garderobo, kje sušiš čevlje, kje imaš arhiv in kje pisarniške pripomočke ter kje se ti standardno nabira krama. Ko to malo ponanliziraš ugotoviš, kako bi si lahko optimizirala bivanje, da imaš stvari čim bolj pri roki in to tako, da jih je čim lažje pospraviti.
Druga je pa Enzyklopaedie Raumgestaltung, avtorice Adrienne Chinn. Ta knjiga je pa zastavljena tako, da ti pomaga izbrati ustrezno barvno shemo glede na barvo in material tlaka, greš lahko v različne smeri. Pokriva vse vidike od tekstila kavča, tapet in barve sten ter zaves. To je tudi izjemno uporabna knjiga.
Tretja knjiga bi morala biti nekaj o izboru tebi ustreznega stila opremljanja, glede tega pa še nimam idealne knjige, se pa marsikaj najde po netu.
Če imaš vsaj približno kaj interesa za opremljanje, se lahko lotiš sama. Kolkor sem jaz videla kolege in kolegice arhitekte, ki so delali kakšne notranje ureditve, so vsi sledili svojim preferencam in trenutni modi. Če pa želiš nekaj ukrojenega po svoji meri, boš pa to verjetno najbolje naredila sama.
Ali pa če preiščeš net in razne biroje v svoji bližini in poskusiš izbrati takega, ki dela tebi najbolj všečne projekte in upaš na najboljše. Kar sem jaz videla, se v projektivi redkokdaj vpraša, kako stranka živi oziroma želi živeti…
Veliko uspeha ti želim pri prenavljanju!

nova
Uredništvo priporoča

Jaz bi tudi rabila nekoga, ki bi mi pomagal pri izvedbi mansardnega stanovanja. Pa očitno bomo ostali sami s svojimi idejami. Nikogar nisem dobila, ki bi se hotel poigrati z našo podstrešno. Na dva biroja sem pisala, ker me malo zanimajo tudi cene. Eni se izmotavajo odgovoru, koliko stane ( vsaj okvirno), od drugih sploh ni bilo odgovora. Tako, da ne vem,ali imajo res vsi ne vem kakšne drage velike projekte in jim za enega povprečnega povpraševalca ni mar 🙁

lp

To je pa kar nenavadno, kolikor vem, je arhitektov še vedno preveč, ker se nov gradbeni cikel še ni zagnal… Morda bi morala malo bolj na široko zagnati iskanje biroja / arhitekta. Je pa tudi res, da je s takimi mansardami kar precej dela, zaračunati pa ne moreš ne vem kaj, ker ni prav velika površina. Pa po končanih delih bi vedno kaj naredil drugače… Čeprav se tule izkušnje kar pozanjo…

Hvala za nasvet. Rabila bi tudi manjšo prilagoditev tlorisa. Gledam včasih odajo Ambienti. Včasih so res dobre rešitve, mislim predvsem stanovanj. Revije so tudi polne tega. Pa mi velikokrat ni všeč. Vse sterilno, nič praktično. V stanovanjih pa tudi živimo, imamo obiske.Resno bi rabila nekoga, da mi da nasvet, če je nekaj kar želimo izvedljivo. Morda je na forumu kdo, ki živi v Beli Krajini in mu je nekdo od tam svetoval.

Mislim, da je celo na tem portalu neki koticek o gradnji in opremi doma, pa na podsvojostreho pika net bi znal kdo kaj vedeti.
Se najbolj pa se stinjam z nasvetom predhodnice, da najprej sami dodelate idejo. Samo ti ves, ali ti je predal z zlicami bolj prirocen na levi ali na desni, koliko knjig zelis imeti pri roki in ali kolobaris seznska oblacila ali imas ves cas vse v istih omarah.
Skiciraj si prostore. Zamisli si, kaj cez dan pocnete, kako bi se gibali med opremo, ali bo delovni koticek v spalnici ali v dnevni sobi ali v locenem prostoru. Koliko so stari otroci, kaj potrebujejo danes in kaj bodo cez 5 let.

Tudi ce/ko najdes notranjega arhitekta, je fino, ce imas osnove ze razdelane.

Mi smo kupili starejše stanovanje, v katerem se vidi sled arhitekta, tudi lastnik je rekel, da je dnevne prostore zasnoval arhitekt. Lepo in funkcionalno, a kolikor sem spoznala lastnike, so tudi sami zelo funkcionalni in mislim, da je zato izpadlo dobro tudi za nas.
Če bi najela arhitekta, bi najela samo pod pogojem, da sodelujeva. Jaz vem, kaj želim, kaj je zame funkcionalno in praktično, svetovalca potrebujem le za nasvete, kako vse to urediti v smiselno celoto. Razumem, da kaj ne moe biti tako, kot si jaz zamislim, marsikaj pa se lahko uskladi. Recimo kopalnico imammo kar majhno in sem se pogovarjala z nekaj ljudmi, ki se poklicno ukvarjajo s projektiranjem, a so mi vsi trdili, da ni šans, da spravim v to kopalnico tuš in banjo. Potem smo najeli izvajalce in med pogovorom sem jim povedala, kaj bi jaz želela in kako sem si zamislila, če je izvedljivo in so izvedli, sicer so mi predlagali nekaj praktičnih izboljšav, ki jih oni seveda poznajo iz prakse, jazpa ne, ampak zdaj imamo na 4m2 banjo in tuš.

Glede arhitektov pa tako, osebno nimam dobrega mnenja o vas, ker ko gledam novogradnje, ki imajo razporeditev stanovanj popolnoma nesmiselno in nefunkcionalno, se resno vprašam ali sploh o čem razmišljao…
V gradnjo samo se ne spoznam in se ne bi vtikala, a v izgled in uporabnost prostorov v hiši bi se pa še kako vtikala.

Pozdravljeni!
Tudi sama sem se pred časom lotila prenove. Brez velikih idej, a z velikimi pričakovanji. Dobila sem vse to in še več. Potrebuješ le izvajalca, ki to dela s srcem in mu je mar za stranko.
Jaz sem dobila svetovanje o razporeditvi prostorov, svetovanje o izbiri materialov, ki so nezahtevni in v okviru mojega budžeta, svetovanje o opremi in vse popuste, ki jih privatniki imajo, saj sva šla skupaj po trgovinah. Pa vsega tega svetovanja nisem nič ekstra plačala. Samo delo. Na novo pa postavljanje sten, še prej rušenje, nova kopalnica (zastonj izris), nov vodovod, napeljava elektrike, nižanje stropov, beljenje, montaža kuhinje, kopalniške opreme, pohištva, polaganje poda…..vse hitro končano, no stres varianta, pa na koncu vse popucano…
Da se, samo pravega človeka rabiš!
Lp, V.

Jaz sem se lani maja tudi lotila adaptacije 35m2 starega stanovanja v več kot 100 let stari hiši. Mislila sem, da sem izbrala dobro gradbeno podjetje saj se je gradbeni inžinir pred našo odločitvijo zelo trudi z strokovno razlago in predračunom. Ker je vedno za odločitev pomemben denar, sem ekstra povdarjala naj v predračun vklučijo res vse, da ne bo na koncu presenečenj.
A bila so velika presenečenja. Omenjen gradbeni inžinir se na gradbišču ni pojavil niti enkrat, delali so “uvoženi” delavci, sredi dela so stanovanje pustili dobra dva meseca, tako, da je sama adaptacija
trajala 8 mesecev, za 35m2.
Najhuje pa je to, da so nam na konciu iztavili račun za obračun, več kot 40% več od predračuna.
To je podjetje GRATING M TEAM d.o.o., da vsaj koga obvarujem.

Jooj, še dobro da si to napisala. Pa ravno danes sem jih želela poklicati, zdaj jih pa ne bom. Pozna morda kdo koga za adaptacijo notranjih prostorov v Ljubljani ? Imam samo 30 m2 za prenovo.
Prosim vas, če ima kdo kontakt od koga ki je dober in ugoden.
Hvala.

Problem se včasih splača predstaviti na forumu podsvojostreho.net, ker je tam kar nekaj samograditeljev.
Težko je v bistvu vnaprej vedeti, kako se bo človek ujel z arhitektom. Ampak po mojem ni neumno, da arhitekt naredi vsaj idejno zasnovo/tloris, ker pozna rešitve, ki navadnemu človeku ne bi padle na pamet. Sem videla v dveh stanovanjih, kako je arhitekt s preprosto rešitvijo “rešil” celo stanovanje, iz katerega bi lastniki sicer naredili navaden zmazek (pa naj mi oprostijo, ampak res bi bilo tako).
Glede notranje opreme se pa strinjam, da praktičnost pogosto ni na prvem mestu, poleg tega ima posamezen arhitekt prepoznaven slog in pri vseh dela po istem vzorcu … in vse nekako preveč prečiščeno, laboratorijsko.

Pozdravljeni,

mogoče se ne bo ravno navezovalo na to kar je spodaj napisano, ampak se tudi jaz zanimam za popolno adaptacijo stanovanja v Celju.
Trenutno zbiram predračune, saj vete..rada bi čimbolj ugodno ceno. Potrebno pa je prenoviti kopalnico, položiti nova tla (na star parket bomo položili laminat), obnova sten ter rušada predelne stene med kuhinjo in dnevno. Ponovno bi bilo treba urediti tudi vso elektriko, saj je blok starejši.
Stanovanje pa je veliko 85 kvadratnih metrov.
Zelo vesela bom kakšnega priporočila, svetovanja itd.
Hvala in lp.

Živjo! Če morda iščete tudi idejni projekt oz. interior dizajnerja mi sporočite. Lahko vam uredim tudi mojstra, ki vam bo opravil večino dela.

Iztok Kos, interior dizajner

Živjo,

tudi jaz iščem nekoga za ideje, mi zaupaš s kom si sodelovala.

Živjo,

poveš s katerim izvajalcem si delala?

Mi smo imeli zelo slabo izkušnjo z gradbenim podjetjem Grating M Team d.o.o. iz Ljubljane.
Zavlačevali so z adaptacijo, tako da je iz treh mesecev prišlo na 7 mesecev, končni obračun so presegli za 50% od predračuna…..ne priporočam.
v začetku so zelo prijazni, vse oblubijo, na koncu pa pokažejo dobesedno zobe, tudi z neverjetnimi grožnjami.

Prosim, ali kahko sporočite, koga ste najeli. Midva z možem želiva prenoviti dnevno sobo pa zaradi zdravja ne zmoreva sama.

.

Prosim povejte, koga ste najeli. Tudi mi r želimo prenoviti dnevno sobo.
Hvala in lp

New Report

Close